tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Orlen Liga: Budowlani Łódź w komplecie

Atakująca Zuzanna Czyżnielewska dołączyła do drużyny siatkarek Grot Budowlani Łódź. To ostatnia zawodniczka pozyskana przez wicemistrza Polski przed nadchodzącym sezonem ekstraklasy.
Siatkarki Budowlanych Łódź (fot. PAP)

25-letnia siatkarka w poprzednich rozgrywkach reprezentowała barwy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Na swoim koncie ma także występy w reprezentacji Polski juniorek, a w 2012 roku zadebiutowała w seniorskiej kadrze podczas turnieju o Puchar Borysa Jelcyna.

Nowa zawodniczka Budowlanych przyznała, że w łódzkim klubie chce odbudować się po urazach, które jej ostatnio nie oszczędzały.

Bardzo cieszę się z możliwość powrotu do gry po kontuzji właśnie w zespole Grot Budowlanych Łódź. To klub, który zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym stoi na najwyższym poziomie, dlatego dla mnie jest to idealne miejsce. Mam tu możliwość wiele nauczyć się od starszych, bardziej doświadczonych koleżanek, ale także od sztabu szkoleniowego – powiedziała Czyżnielewska.

Nowa atakująca wicemistrzyń Polski mierzy 187 cm. W Budowlanych będzie zmienniczką reprezentantki Belgii Kai Grobelnej.

Wcześniej klub z Łodzi pozyskał dwie aktualne reprezentantki Polski – środkową Agnieszkę Kąkolewską (ostatnio Impel Wrocław) oraz libero Agatę Witkowską (Unedo Yamamay Busto Arsizio), przyjmującą reprezentacji Chorwacji Hanę Cuturę, rozgrywającą Ewelinę Polak i środkową Julię Piotrowską (obie KSZO) oraz przyjmującą Adriannę Muszyńską (absolwentka SMS w Szczyrku). Odeszły zaś: Sylwia Pycia, Heike Beier, Paulina Maj-Erwardt, Ewelina Tobiasz, Monika Kutyła, Sylwia Pelc i Natalia Strózik.

Skład Grot Budowlani Łódź na sezon 2017/2018:

Rozgrywające – Pavla Vincourova, Ewelina Polak;
Atakujące – Kaja Grobelna, Zuzanna Czyżnielewska;
Środkowe – Gabriela Polańska, Agnieszka Kąkolewska, Julia Piotrowska;
Przyjmujące – Martyna Grajber, Julia Twardowska, Adrianna Muszyńska, Hana Cutura;
Libero – Agata Witkowska.

podobne informacje

Orlen Liga: Chemik Police po raz szósty mistrzem Polski

Śliwa poprowadzi Tauron MKS Dąbrowa Górnicza

Agata Sawicka zerwała więzdła krzyżowe

Pieć klubów powalczy o PlusLigę i Orlen Ligę