tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Rusza prestiżowy turniej. "Lwie serce Włodarczyka"

Już w sobotę od walki Oleksandra Usyka z Marco Huckiem rozpocznie się długo oczekiwany turniej World Boxing Super Series w wadze junior ciężkiej. W ćwierćfinałach spotkają się także Mairis Briedis z Mikiem Perezem, Yunier Dorticos z Dmitrijem Kudriaszowem oraz Murat Gassijew z Krzysztofem Włodarczykiem. Rezerwowym będzie m.in. Mateusz Masternak, który zdradził SPORT.TVP.PL swoje typy na każdy pojedynek.
Od lewej: Mairis Briedis, Krzysztof Włodarczyk i Oleksandr Usyk (fot. Getty Images, 400mm)

KTO KRÓLEM WAGI CIĘŻKIEJ W POLSCE? OŚMIU CHĘTNYCH

OLEKSANDR USYK (12-0, 10 KO, MISTRZ WBO) – MARCO HUCK (40-4-1, 27 KO)

usyk_huck

Typ Masternaka:

– Zdecydowanym faworytem jest Usyk. Walczy z odwrotnej pozycji, ma świetne warunki fizyczne, a pod względem technicznym także jest wyjątkowym pięściarzem. Huck z kolei najlepszy okres ma już za sobą, powoli schodzi ze sceny i choć z jednej strony skazuję go na porażkę, to z drugiej mam takie wewnętrzne przeczucie, że on może to wygrać.

– Widziałem jego trening medialny, udawał na nim Floyda Mayweathera, ale z tego co się dowiedziałem, to wrócił do swoich dawnych trenerów, w tym do Ulliego Wegnera i jeśli to jest prawda, to wyjdzie mu to na dobre. Huck to zawodnik, który nie umie boksować, ale umie walczyć, Wegner to wiedział i zawsze potrafił go taktycznie znakomicie przygotować.

– Jeśli Niemiec z Usykiem będzie walczył, a nie boksował, to może kolejnemu mistrzowi olimpijskiemu po Aleksandrze Powietkinie odebrać sporo zdrowia. Usyk to poukładany pięściarz, Huck z kolei często prezentuje niekonwencjonalny boks i zazwyczaj jest trudnym rywalem dla każdego.

Kto wygra?
Kto wygra?
  • 15.1%Marco Huck
  • 84.9%Oleksandr Usyk

YUNIER DORTICOS (21-0, 20 KO, MISTRZ WBA) – DMITRIJ KUDRIASZOW (21-1, 21 KO)

dorticos_kudriaszow

Typ Masternaka:


– Najtrudniejsza do wytypowania walka. Moim zdaniem wygra Dorticos, choć obaj mogą się pochwalić kapitalnym współczynnikiem nokautów. Nie widzę zatem innej opcji jak zakończenie pojedynku przed czasem.

– Jeśli w początkowych rundach, powiedzmy do trzeciej, to Kudriaszow ma większe szanse, jednak od czwartej wzwyż to Kubańczyk powinien triumfować. Yunier jest zatem minimalnym faworytem, ale żadne rozstrzygnięcie nie będzie w moich oczach niespodziewane. Emocje gwarantowane.

Kto wygra?
Kto wygra?
  • 50.6%Yunier Dorticos
  • 49.4%Dmitrij Kudriaszow

MAIRIS BRIEDIS (22-0, 19 KO, MISTRZ WBC) – MIKE PEREZ (22-2-1, 14 KO)

aasss

Typ Masternaka:

– To z kolei najbardziej przewidywalna walka. Perez po przegranej z Powietkinem nie walczył ponad dwa lata, wrócił w tym, ale starcie z Viktorem Biscakiem, który przewrócił się bez ciosu. To była komedia i tak naprawdę trudno powiedzieć w jakiej jest dyspozycji.

– Mimo to dostał szansę w tym turnieju, ale moim zdaniem Briedis nie pozwoli sobie odebrać pasa. Co więcej wygra ten pojedynek przed czasem. Zwycięstwo Pereza byłoby dla mnie ogromnym zaskoczeniem, zwłaszcza, że oprócz Usyka to właśnie Mairisa uważam za jednego z dwóch głównych faworytów do końcowego triumfu.

Kto wygra?
Kto wygra?
  • 79.0%Mairis Briedis
  • 21.0%Mike Perez

MURAT GASSIJEW (24-0, 17 KO, MISTRZ IBF) – KRZYSZTOF WŁODARCZYK (53-3-1, 37 KO)

sdsdsdsds

Typ Masternaka:

– To będzie dla Krzyśka bardzo trudny rywal. Świetne warunki fizyczne, szczelna obrona, ma także nokautujące uderzenie. To pięściarz, który nie będzie uciekał przed Włodarczykiem, nie będzie też czuł większego respektu przed ciosami Polaka.

– Faworytem będzie Rosjanin, jednak Krzyśkowi nie można odbierać szans. W karierze kilka razy udowodnił, że gdy go wszyscy skreślają, to potrafi zaskoczyć, potrafi pokazać lwie serce, a najlepszym przykładem jest pojedynek z Rachimem Czakijewem.

– Wygodniejszym rywalem dla Włodarczyka byłby Usyk, który tańczy, biega i wtedy Krzysiek mógłby polować na ten jeden cios, a w starciu z Gasijewem będzie musiał wyszarpać wygraną. Panowie staną naprzeciw i będą wymieniać ciosy, a to nie zawsze pasuje Polakowi. "Diablo" musi pokazać więcej niż w ostatnich dwóch-trzech walkach – jak to mu się uda, może wygrać, jak zaprezentuje się tak samo jak np. z Noelem Gevorem, to szanse ma znikome.

Kto wygra?
Kto wygra?
  • 49.8%Murat Gassijew
  • 50.2%Krzysztof Włodarczyk

Sam Masternak jest rezerwowym w walce Gasijewa z Włodarczykiem. Jeśli któryś z nich dozna kontuzji, to Polak wskoczy na jego miejsce. Jeśli nie, to 21 października na tej samej gali w Newark zmierzy się ze Stivensem Bujajem.

Nie życzę chłopakom źle, ale z drugiej strony nie ukrywam, że ewentualny występ w turnieju mnie nakręca. Myśli chodzą po głowie, to byłoby coś wspaniałego, zmierzyć się o tytuł i to w takim turnieju. Style mają podobne, ale gdybym miał wybierać, to chciałbym walki z Krzyśkiem. Dla polskich kibiców byłby to niezwykle interesujący pojedynek. Przygotowuję się już od czterech tygodni, od poniedziałku będę kontynuować treningi w Warszawie, a pod koniec września lecę do USA i tam aklimatyzacja oraz ostatnie szlify.

Drugim rezerwowym jest z kolei Krzysztof Głowacki, który ewentualnie zastąpi Mairisa Briedisa lub Mike'a Pereza.

Na celowniku: Krzysztof "Diablo" Włodarczyk odpowiada na pytania kibiców

podobne informacje

Wojna w ringu, nokaut i piękny gest. Rosjanin pocieszał rywala

Włodarczyk poznał rywala w turnieju mistrzów

Turniej bokserskiej elity. Kto wybierze "Diablo"?

"Bokserska Liga Mistrzów". Polacy powalczą o fortunę