tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ekstraklasa piłkarzy ręcznych: zawieszona kara Daćki i Korneckiego

Kara nałożona na zawodników NMC Górnik Zabrze, Marka Daćkę i Mateusza Korneckiego, za ich niestawienie się na sierpniowej konsultacji kadry, została zawieszona przez Komisję Odwoławczą Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Sankcje poniesie jednak klub.
Marek Daćko (fot. PAP)

PGE sponsorem tytularnym Vive Kielce

"Komisja Odwoławcza postanowiła zawiesić na okres 2 lat (licząc od 7 września 2017 r., tj. do dnia 6 września 2019 r.) karę nałożoną na Pana Marka Daćkę i Pana Mateusza Korneckiego w postaci zakazu udziału tych zawodników w rozgrywkach krajowych i europejskich na okres 3 miesięcy" – napisano komunikacie podanym na stronie ZPRP.

Jednocześnie utrzymano w mocy karę nałożoną na klub – grzywnę w wysokości 15 tysięcy zł. Odwołanie klubu zostało rozpatrzone w czwartek. Daćko i Kornecki nie zostali puszczeni przez klub na sierpniową konsultację kadry, argumentując, że była organizowana poza oficjalnym terminem europejskiej federacji, a dodatkowo w Zabrzu latem rozpoczął pracę nowy trener. 26-letni Daćko w poprzednim sezonie został uznany najlepszym zawodnikiem i obrotowym PGNiG Superligi. Trzy lata młodszy bramkarz Górnika Kornecki w tym roku zadebiutował w reprezentacji.

*

W październiku kadra piłkarzy ręcznych weźmie udział w turnieju Bygma Golden League, który odbędzie się w Danii. Biało-czerwoni będą mieli okazję zmierzyć się ze światową czołówką. Na inaugurację podejmą Francuzów, kolejno zmierzą się z gospodarzami, a na zakończenie rozgrywek w grupie sprawdzą się na tle Norwegów.

W grudniu natomiast Polacy powalczą na turnieju z udziałem drużyn Japonii, Bahrajnu i Białorusi.