Pierwszy dzień ESG Tour Mykonos 2017. Virtus.pro w play-offach!

Zakończył się pierwszy dzień rozgrywek w ramach ESG Tour Mykonos 2017. Znamy już dwóch ćwierćfinalistów turnieju, którymi zostało polskie Virtus.pro oraz brazylijskie SK Gaming.
TaZ i byali (fot. Getty Images)

Niedawno mogliśmy oglądać Virtus.pro w akcji na DreamHack Masters Malmö 2017 i trzeba przyznać, że fani najlepszej polskiej formacji CS:GO byli mocno zawiedzeni. Virtusi odpadli już po dwóch meczach grupowych, co naturalnie można uznać za wypadek przy pracy, jednak styl w jakim przegrali budził poważne zastrzeżenia: na dwóch mapach Polacy zdobyli łącznie tylko 11 rund. Kibice byli w ciężkim szoku, bo o ile porażka z Natus Vincere (4-16) jest jeszcze do przełknięcia, to katastrofalna dyspozycja Virtusów w meczu z australijskim Renegades (7-16) była już nie do zaakceptowania.

Mecze Virtus.pro

Virtus.pro vs EnVyUs (Train 16-6)

Okazało się, że Polacy wrócili dużo silniejsi na ESG Tour Mykonos 2017. Pierwszy mecz rozegrali z francuskim EnVyUs na mapie Train, która jest jedną z najlepszych w arsenale Virtus.pro, co polska formacja udowodniła bardzo szybko. Virtusi zaczęli po stronie antyterrorystów, która uważana jest za dużo łatwiejszą. Fantastyczna obrona – tak można podsumować pierwszą połowę w wykonaniu Polaków. Po rozpoczęciu drugiej połówki spotkania z wynikiem 12-3 Virtusi odpuścili trochę rywalom, którzy zdobyli kilka rund, ale ostatecznie przełamali obronę EnVyUs i sięgnęli po pierwsze zwycięstwo w turnieju.

Mecze SK Gaming

SK Gaming vs mousesports (Inferno 19-15)

Zawodnicy SK Gaming musieli trochę powalczyć o swój udział w play-offach. W meczu z mousesports zaczęli fatalnie, oddając wiele punktów przeciwnikowi. Przy wyniku 9-15 wydawało się, że losy spotkania są już przesądzone. Okazało się jednak, że Brazylijczycy chcą jeszcze walczyć. Doprowadzili do dogrywki, w której pokonali europejską ekipę 19-15.

SK Gaming vs Gambit (Overpass 16-12)

W meczu z Gambit Brazylijczycy wystartowali bardzo dobrze po stronie terrorystów i dość szybko objęli prowadzenie. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 10-5 na ich korzyść, ale później mistrzowie PGL Major Kraków 2017 zaczęli odrabiać straty. Gabriel „FalleN” Toledo i spółka zmienili jednak taktykę obronną i wygrali mecz 16-12, czym zagwarantowali sobie miejsce w play-offach.