tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Krowicki powołał kadrę piłkarek ręcznych na eliminacje ME

Selekcjoner reprezentacji piłkarek ręcznych Leszek Krowicki powołał 18-osobową kadrę na mecze eliminacji mistrzostw Europy z Włochami (27.09) i Słowacją (1.10). Transmisje obu spotkań w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji.
Karolina Kudłacz-Gloc (fot. PAP)

Jakim trenerem będzie Sławomir Szmal? "Musi być dyscyplina"

Wśród powołanych zawodniczek znalazła się m.in. Karolina Kudłacz-Gloc. W ostatnich miesiącach nie grała w kadrze – w czerwcu urodziła bowiem dziecko.

Z tego powodu kapitan reprezentacji Polski nie wystąpiła w mistrzostwach Europy w 2016 roku, a także nie brała udziału w spotkaniach z Rosją w eliminacjach MŚ 2017 (biało-czerwone przegrały dwumecz, ale otrzymały "dziką kartę" od władz IHF).

Latem, po 11 latach gry w zespole HC Lipsk, Kudłacz została zawodniczką nowego mistrza Niemiec – SG BBM Bietigheim.

Zgrupowanie kadry rozpocznie się 21 września w Lubinie. Sześć dni później zagrają tam z Włoszkami. Pierwszego dnia października biało-czerwone zmierzą się w Nitrze ze Słowacją. Między tymi spotkaniami będzie miała miejsce konsultacja szkoleniowa wSzczyrku.

Na tym nie koniec emocji związanych z meczami piłkarek ręcznych w 2017 roku. 1 grudnia rozpoczną się w Niemczech mistrzostwa świata (transmisje na antenach TVP, a także w aplikacji mobilnej i na stronie SPORT.TVP.PL). Polki trafiły do grupy B, w której ich rywalkami będą: Norweżki, Szwedki, Czeszki, Węgierki i Argentynki.

Skład reprezentacji Polski piłkarek ręcznych na mecze z Włochami i Słowacją:

Bramkarki: Weronika Gawlik (MKS Selgros Lublin), Weronika Kordowiecka (Vistal Gdynia), Adrianna Płaczek (Fleury Loiret Handball, Francja)
Rozgrywające: Kinga Achruk (MKS Selgros Lublin), Joanna Kozłowska (Vistal Gdynia), Sylwia Lisewska (Kram Start Elbląg), Monika Michałów (Energa AZS Koszalin), Romana Roszak (Energa AZS Koszalin), Karolina Kudłacz-Gloc (SG BBM Bietigheim, Niemcy), Monika Kobylińska (TuS Metzingen, Niemcy), Ewa Urtnowska (Toulon Saint Cyr Var Handball, Francja)
Skrzydłowe: Kinga Grzyb (Metraco Zagłębie Lubin), Katarzyna Janiszewska, Aneta Łabuda (obie Vistal Gdynia), Daria Zawistowska (SPR Pogoń Szczecin)
Obrotowe: Joanna Drabik (MKS Selgros Lublin), Joanna Szarawaga (Vistal Gdynia), Hanna Rycharska (Energa AZS Koszalin)
rezerwowe: Marta Gęga (MKS Selgros Lublin), Patrycja Królikowska (SPR Pogoń Szczecin), Alina Wojtas (MKS Zagłębie Lubin S.A.)

Polska – Węgry: pani kapitan w pojedynkę rozprawia się z rywalkami
Czy piłkarki ręczne awansują do ME 2018?
Czy piłkarki ręczne awansują do ME 2018?
  • 85.2%Tak
  • 14.8%Nie

podobne informacje

Polki polecą na sparingi do Japonii. Krowicki wybrał skład

Ogrom pracy przed ME 2018. Kadra na dwóch poziomach

Nieskuteczne Polki. "Niepokoją sytuacje w ataku"

Monika Stachowska: największe rezerwy tkwią w obronie