tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

ELEAGUE wprowadza nowoczesną technologię dla widzów

Wchodząca w skład Turner Sports i IMG marka e-sportowa wprowadzi najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, aby zmaksymalizować wrażenia z oglądania nadchodzącego CS:GO Premier 2017. Za wdrożeniem technologii stać będą DELL, SLIVER.tv i Dojo Madness.
ELEAGUE Major (fot. Getty Images)

Gillette zostało sponsorem TSM


ELEAGUE zostało pierwszą ligą w CS:GO, która była transmitowana w telewizji kablowej. Już dziś w nocy wystartują pierwsze mecze w ramach CS:GO Premier 2017. W kolejnej odsłonie organizatorzy chcą zapewnić widzom najlepsze doznania płynące z oglądania rozgrywek profesjonalistów.

Pierwszą nowinką zaserwowaną przez ELEAGUE ma być analiza biometryczna. We współpracy z ich głównym dostawcą sprzętu, Dell Gaming, dostarczona zostanie technologia eye-tracking’u, stworzona przez Tobii Gaming. Mikro projektory oraz specjalistyczne sensory będą zbierały dane podczas gry, aby pokazać widowni czas reakcji danego gracza w konkretnej sytuacji. W ten sposób widzowie będą mogli zobaczyć, jak grają najlepsi zawodnicy świata. Praktyczne zastosowanie tego pomysłu możecie zobaczyć tutaj:

Firma SLIVER.tv zapewni sprzęt do wirtualnej rzeczywistości, który wykorzystywany jest także przez ESL i DreamHack w meczach CS:GO. Technologia pozwoli na oglądanie gry z każdego punktu na mapie. Dodatkowo możliwe będzie połączenie obrazu wewnątrz gry ze standardowym streamem dla widowni.

Ostatnią nowością jest innowacyjna platforma Shadow.GG stworzona przez firmę Dojo Madness. Platforma ta pozwala na przekazywanie zaawansowanych danych w trakcie meczu. Składają się na nie mapy cieplne i taktyczne, a także natychmiastowe powtórki, co ma umożliwić widzom dokładną analizę gry profesjonalistów.

Major w Krakowie co roku? "Chcemy tutaj wracać!"