0
3
3

Metz – PSG 1:5. Gol Mbappe w debiucie

Paris Saint-Germain pokonało na wyjeździe FC Metz 5:1 (1:1) w meczu 5. kolejki Ligue 1 i utrzymało pozycję lidera. Bohaterem spotkania został Edinson Cavani, który zdobył dwie bramki. Gola w swoim debiucie strzelił także Kylian Mbappe.
Cavani, Mbappe, Neymar (fot. Getty Images)

Media: Ronaldo nie chciał, więc PSG kupiło Neymara

Zgodnie z przewidywaniami mediów, spotkanie w pierwszym składzie rozpoczęło dwóch najdroższych piłkarzy w historii futbolu – Neymar oraz Kylian Mbappe. Dla tego drugiego był to debiut w barwach wicemistrza Francji. Początek spotkania był jednak nieco niemrawy ze strony PSG i były momenty, że to gospodarze prowadzili grę. Sposób na obronę Metz znaleźli dopiero w 31. minucie, gdy podanie Neymara wykorzystał Edinson Cavani i otworzył wynik meczu.

Metz się nie poddawało i kilka minut poźniej wyrównało. Piękna akcję przeprowadził Mathieu Dossevi, dograł do Emmanuela Riviere, a ten pokonał Alphonse Areolę strzałem głową.

Kylian Mbappe (fot. Getty Images) Na początku drugiej gospodarze powinni nawet prowadzić. Fatalnego błędu Alphone Areoli nie wykorzystał Riviere, który nie trafił do... pustej bramki. W 55. minucie plany dobrze grającego Metz zostały pokrzyżowane przez sędziego. Kontrowersyjną czerwoną kartkę za faul na Mbappe ujrzał Benoit Assou-Ekotto i gospodarze przez prawie całą drugą polowe musieli grać w dziesiątkę. Szybko wykorzystali to przyjezdni. Najpierw strzałem zza pola karnego pierwszego gola w barwach PSG strzelił Mbappe, a kilka minut później podobną bramkę zdobył Neymar. W końcówce gole strzelali jeszcze Cavani oraz Lucas i PSG ostatecznie zwyciężyło w Metz 5:1.

W drugim piątkowym meczu Ligue 1, Lille zremisowało bezbramkowo na własnym stadionie z Bordeaux 0:0. Już w 32. minucie czerwoną kartkę otrzymał zawodnik gospodarzy Thiago Maia. Cały mecz na ławce rezerwowych spędził reprezentant Polski Igor Lewczuk.

Glik przed derbami: dobrze, że ich mamy