ESG Tour Mykonos 2017: Gambit poza turniejem!

Zwycięzcy PGL Major Kraków nieoczekiwanie pożegnali się z dalszym udziałem w ESG Tour Mykonos 2017. Mousesports pokonało Gambit w bardzo zaciętym meczu (Cobblestone 16-14, Train 16-14), co oznacza, że w play-offach zobaczymy reprezentantów niemieckiej organizacji.
chrisJ i ropz (fot. Mousesports)

Przebieg meczu

Cobblestone16:14
Kazachowie rozpoczęli po stronie broniących i wygrali rundę pistoletową, ale już w kolejnej ulegli atakowi mousesports. Zawodnicy „myszek” zaciekle atakowali i zdobyli prowadzenie 8-1. Mistrzowie z Krakowa nie chcieli jednak poddać się bez walki, ale pierwsza połowa i tak skończyła się 9-6 na korzyść mousesports.

Sytuacja odwróciła się w drugiej połówce, ponieważ to tym razem Gambit zaczęło przejmować stery. Znacznie odrobili straty, ale w końcu ekipa Chrisa „chrisJ” de Jonga doprowadziła do wyniku 15-12. Kazachowie mieli jeszcze szansę na odwrócenie losów spotkania, ale Tomáš „oskar" Šťastný miał inne plany i w ostatniej rundzie pozbył się w pojedynkę trzech graczy Gambit i samodzielnie podarował zwycięstwo swojej drużynie

Train 16:14
Train okazał się zupełnie inną historią dla Gambit. Bardzo szybko zdobyli ogromną przewagę w ataku, prowadząc w pewnym momencie 10-0. Pierwsza połowa upłynęła pod całkowitym dyktandem ekipy z Kazachstanu, chociaż mousesports udało się urwać 3 rundy. Druga połowa to znowu lustrzane odbicie pierwszej: mousesports zdobyło pistoletówkę i zaczęli odrabiać straty. Wydawało się, że gracze Gambit mają wszystko pod kontrolą, ale świetna dyspozycja Robina „ropza” Koola pozwoliła mousesports na zdobycie dziesięciu oczek na tabeli wyników. Przy wyniku 10-13 do kazachskiego obozu wkradł się strach, co widać było po wielu dyskusyjnych decyzjach i ostatecznie pozwolili przeciwnikowi na całkowity „comeback”.