tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Tony Rickardsson wraca na motor. Wystartuje w prestiżowych zawodach

Sześciokrotny indywidualny żużlowy mistrz świata, Szwed Tony Rickardsson po 11 latach od zakończenia kariery powróci do rywalizacji i wystartuje w zawodach enduro na Gotlandii pod koniec października.
Tony Rickardsson (Fot. Getty Images)

Zawody Gotland Grand National odbędą się w dniach 27-28 października. Jest to najbardziej prestiżowa impreza w tej dyscyplinie w Skandynawii.

– Zawsze lubiłem enduro i dyscyplinę tę uprawiałem równolegle z żużlem, lecz bardziej treningowo. W tym roku postanowiłem jednak wystartować w poważnej imprezie. Mam nadzieję, że zmieszczę się w pierwszej setce zawodników – powiedział Rickardsson na antenie stacji radiowej P4 Gotland.

Organizatorzy zawodów stwierdzili, że jest to przesadna skromność i liczą na znacznie wyższą pozycję 47-letniego Szweda, a przede wszystkim na dobrą sprzedaż biletów.

IMŚJ na żużlu: Smektała najlepszy w Niemczech

– Takie nazwisko to magnes dla publiczności, a Tony jest w dalszym ciągu dla Szwedów wielką gwiazdą i idolem sportów motorowych. Widziałem go już raz podczas podobnych zawodów i jest o wiele lepszy niż mówi o sobie – powiedział dyrektor Gotland Grand National Conny Bohlin.

Rickardsson zdobył w karierze, którą zakończył w 2006 roku indywidualne tytuły mistrza świata w latach 1994, 1998, 1999, 2001, 2002 i 2005.