0
3
3

Bundesliga: Piszczek nie pomógł. Sensacyjny remis BVB

Borussia Dortmund zremisowała na wyjeździe 0:0 z SC Freiburg. To o tyle zaskakujący rezultat, że goście, dotychczas z jednym punktem na koncie, od 27. minuty grali w osłabieniu. 90 minut w barwach BVB rozegrał Łukasz Piszczek.
Caglar Soeyuencue i Pierre-Emerick Aubameyang (fot. Getty Images)

Lewandowski: Bayern wydaje za mało na transfery

Podopieczni Petera Bosza byli dziś zdecydowanymi faworytami, ale niespodziewanie – już od pierwszej minuty – napotkali na spory opór. Freiburg bronił się dzielnie i umiejętnie, a gdy tylko zwietrzył okazję – próbował kontratakować. Jedna z takich akcji już na samym początku mogła zaowocować golem, ale świetnie interweniował Roman Buerki.

Plany agresywnej, nastawionej nie tylko na defensywę gry gospodarzy, pokrzyżowała jednak akcja z 26. minuty meczu. Marcel Schmelzer opanował piłkę w bocznym sektorze, trącił ją do środka i niezwykle brutalnym faulem został powalony na ziemię. Nienaturalnie wygięta podczas starcia noga Niemca sprawiła, że na murawie pojawiły się służby medyczne, a piłkarz został po chwili zniesiony na noszach.

Marcel Schmelzer (fot. Getty Images) Sędzia, by trafnie ocenić tę sytuację, skorzystał z VAR-u i po chwili pokazał Yoricowi Ravetovi czerwoną kartkę. Od tej chwili gospodarze w stu procentach postawili na defensywę i praktycznie do ostatniej minuty całą dziesiątką zawodników bronili się w okolicy własnego pola karnego. Podopieczni Christiana Streicha byli bardzo zdyscyplinowali i nie dawali rywalom szans choćby zbliżenia się w okolice bramki. Inna sprawa, że Borussia grała zbyt apatycznie, by rozerwać szybki obronne gospodarzy, a anemiczne ruchy w ofensywie wcale dortmundczykom nie pomagały.

90 minut na boisku spędził Łukasz Piszczek, który spisał się poprawnie. W defensywie nie miał zbyt wiele do roboty, bo i Freiburg przez ponad połowę meczu w ogóle nie atakował. Z przodu natomiast trudno było mu przebić się przez szczelny mur zespołu południa Niemiec, a w końcówce meczu było blisko, by na nim odgwizdany został rzut karny. Bartosz Kapustka i Rafał Gikiewicz nie podnieśli się natomiast z ławki.

Kevin-Prince Boateng strzelił swojego pierwszego gola po powrocie do Niemiec (fot. Getty Images) W pozostałych meczach również doszło do kilku niespodzianek. FSV Mainz pokonało przed własną publiczną 3:1 Bayer Leverkusen, choć przed meczem większość typowałaby raczej odwrotny rezultat. U siebie przegrała Borussia Moenchengladbach, która okazała się gorsza od Eintrachtu Frankfurt. Gola dla gości zdobył letni nabytek, Kevin-Prince Boateng. W derbach Dolnej Saksonii Wolfsburg zremisował natomiast 1:1 z Hannoverem, a Augsburg poradził sobie z Koeln (2:0).

Poza kadrą swoich zespołów znaleźli się Jakub Błaszczykowski i Paweł Olkowski. Ten pierwszy odczuwa jeszcze dyskomfort po kontuzji, której doznał w pierwszej kolejce. Drugi natomiast, choć zdrowy, został odstawiony na trybuny przez trenera, Petera Stoegera.