2:0
6'Mario Balotelli
18'Alassane Plea
60'Mario Balotelli
85'Ignatius Knepe Ganago

Nicea – Monaco 4:0. Kamil Glik bez błysku

Sensacja w derbach Lazurowego Wybrzeża. W 5. kolejce francuskiej Ligue 1 Nicea pokonała aż 4:0 (2:0) AS Monaco z Kamilem Glikiem w składzie. To pierwsza porażka mistrza Francji w obecnym sezonie.
Glik przed derbami: dobrze, że ich mamy
Kamil Glik (fot. Getty Images)

Mbappe zdradził, dlaczego wybrał PSG zamiast Realu

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 5. minucie. Djibril Sidibe sfaulował w polu karnym Mario Balotellego, a sam poszkodowany wykorzystał jedenastkę, mimo że Danijel Subasić wyczuł intencje strzelca.

W 18. minucie mistrz Francji przegrywał już 0:2. Alassane Plea ruszył z własnej połowy boiska, ograł po drodze Jemersona i silnym strzałem przełamał ręce bramkarza gości.

Do zabawnego zdarzenia doszło w 30. minucie. Obrońca Nicei Marlon próbował wybić piłkę wślizgiem spod nóg rywala, ale podciął sędziego Clementa Turpina. Arbiter szybko się pozbierał, winowajca przeprosił prowadzącego zawody i mecz mógł być kontynuowany.

Tuż przed przerwą kapitalną sytuację na podwyższenie wyniku miał Balotelli, ale przestrzelił główką z kilku metrów. Mistrzowie Francji w pierwszej części gry ani razu nie zagrozili bramce rywala.

W 60. minucie swoją drugą bramkę w meczu zdobył Balotelli. Super Mario dostał podanie w pole karne i z kilku metrów nie dał szans Subasiciovi.

Na siedem minut przed końcem drużynę Kamila Glika dobił Igniatius Ganago. Wprowadzony za Balotellego Kameruńczyk w sytuacji sam na sam pewnie pokonał bramkarza Monaco.

Reprezentant Polski rozegrał cały mecz, ale dostroił się poziomem do gry kolegów z drużyny. Błysnął jedynie w 75. minucie, zgrywając piłkę głową do Guido Carillo, ale ten fatalnie spudłował z najbliższej odległości.

Monaco nie miało pomysłu na sforsowanie zdyscyplinowanej obrony gospodarzy i zasłużenie poniosło pierwszą porażkę w sezonie.