tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

GP Niemiec: Polacy słabo, Zagar zwycięzcą

Słoweniec Matej Zagar wygrał Grand Prix Niemiec, dziewiątą rundę indywidualnych mistrzostw świata na żużlu. Polacy wypadli przeciętnie, ponieważ najlepszy z nich – Patryk Dudek – odpadł w półfinale. Przewagę w klasyfikacji generalnej powiększył Jason Doyle.
Patryk Dudek (fot. PAP)

Zobacz relację "na żywo" z GP Niemiec

Bohater: MATEJ ZAGAR

Oprócz triumfatora zawodów zasłużył na to miano także Martin Vaculik. Obaj w drugiej części zawodów pokazali klasę, wygrywając półfinały z trzeciego pola startowego, które na początku nie sprzyjało zawodnikom. Słoweniec, który w finale startował przy krawężniku, pokonał rywali w finale.

Rozczarowanie: BARTOSZ ZMARZLIK

Pierwsze trzy biegi były złym snem gorzowianina, który nie zdobył w nich punktu. Po tych wyścigach było jasne, że nie będzie się liczył w walce o półfinał. Piotr Pawlicki radził sobie niewiele lepiej. Więcej spodziewaliśmy się także po Macieju Janowskim, który do ostatniego biegu starał się odrabiać straty, ale musiał pogodzić się z porażką.

Maciej Janowski (fot. PAP)

Kluczowe biegi:

Bieg 6: Zmarzlik został wykluczony po kontakcie z Peterem Kildemandem. W pierwszej powtórce "ukradł" start Tai Woffinden, a w drugiej bezkonkurencyjny okazał się Jason Doyle.
Bieg 9: Dobry start gorzowianina, który po pierwszym wirażu prowadził, ale potem został wyprzedzony przez wszystkich rywali. Chris Holder na mecie był szybszy od Patryka Dudka.
Bieg 11: Janowski drugi raz ruszył zbyt szybko i został wykluczony. Wykorzystał to Doyle, który zdobył dwa punkty i powiększył przewagę w klasyfikacji łącznej.
Bieg 13: Starcie najlepszych żużlowców w tegorocznym cyklu GP. Był to najgorszy bieg Dudka podczas zawodów, a Doyle był pierwszy na mecie.
Bieg 14: Kolejny słaby występ Janowskiego, który po wykluczeniu w poprzednim starcie nie był w stanie się pozbierać. Triumfatorem został Holder.
Bieg 18: Cień szansy dla wrocławianina na awans do półfinału. Wygrał bieg, w którym wystartował także Dudek. Zawodnik Falubazu Zielona Góra przyjechał tuż za plecami rodaka.
Bieg 20: Starcie trzech najlepszych w fazie zasadniczej. Na mecie Doyle przyjechał przed Holderem i Lindgrenem, ale ta trójka i tak awansowała do półfinału.
Półfinał 1: Znakomity start Vaculika z trzeciego pola, który zapewnił mu zwycięstwo. Doyle walczył z Sajfutdinowem o drugie miejsce i także dostał się do finału.
Finał: Słowak był szybki także w ostatnim biegu zawodów, ale został wyprzedzony przez równie dobrego Zagara. Doyle dojechał na trzecim miejscu, co i tak było dla niego ogromnym sukcesem.

Sytuacja w klasyfikacji generalnej:

Doyle powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej nad Dudkiem do dziesięciu punktów. Trzy mniej ma Maciej Janowski. Bardzo blisko za plecami biało-czerwonych znajdują się Lindgren i Woffinden.

podobne informacje

GP na żużlu: inauguracja cyklu prawdopodobnie w Warszawie

Kapitalna szarża Zmarzlika! Wygrał Grand Prix Szwecji

Historyczny triumf. Janowski najlepszy w Cardiff