3
:
0
1:0
17'Perparim Hetemaj (sam.)
58'Gonzalo Higuain
83'Paulo Dybala

Juventus – Chievo 3:0. Udany debiut Wojciecha Szczęsnego

Juventus Turyn pokonał na własnym stadionie Chievo Verona 3:0 (1:0) w meczu 3. kolejki Serie A. W barwach Starej Damy zadebiutował Wojciech Szczęsny, który rozegrał całe 90 minut.
Wojciech Szczęsny (Fot. Getty)

Serie A: pogoda pokrzyżowała plany Sampdorii i Romy

Juventus od początku nie forsował tempa, ale w strzeleniu gola pomogli mu... zawodnicy Chievo. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Miralem Pjanić, a piłkę do własnej bramki skierował Perparim Hetemaj. W 26. minucie swoją pierwszą świetną interwencję zaliczył Szczęsny, który wybronił bardzo mocny strzał Ivana Radovanovicia.

Druga połowa nie przyniosła zmian w obrazie gry. Gospodarze grali wolno, ale jeśli już zbliżali się do bramki rywali, to bramkarz Chievo był w poważnych opałach. Tak też było w 59. minucie, gdy świetnym prostopadłym podaniem popisał się Pjanić, a Higuain w sytuacji sam na sam nie dał żadnych szans Stefano Sorrentino. W końcówce spotkania po pięknej indywidualnej akcji wynik meczu ustalił Dybala.

Jak grał Szczęsny?

Szczęsny zaliczył bardzo udany debiut. Reprezentant Polski był pewny na przedpolu, a w dodatku w świetnym stylu wybronił kilka groźnych uderzeń rywali.

Znakomite interwencje zaliczył przede wszystkim przy bardzo mocnych strzałach zza pola karnego Radovanovicia i Valtera Birsy. Swoją postawą z pewnością udowodnił, że w przypadku odpoczynku Gianluigiego Buffona trener Massimiliano Allegri może na niego liczyć.

Juventus dzięki zwycięstwu objął prowadzenie w tabeli Serie A. We wtorek zagra na Camp Nou w meczu Ligi Mistrzów z Barceloną.

Czy Wojciech Szczęsny powinien bronić w wyjściowym składzie reprezentacji Polski?