0
3
3

Barcelona – Espanyol 5:0. Koncert Messiego, debiut Dembele

FC Barcelona nie pozostawiła Espanyolowi złudzeń w starciu derbowym. Zawodnicy Ernesto Valverde pewnie pokonali rywala 5:0 (2:0), a hat-trickiem popisał się Leo Messi.
Leo Messi (fot. Getty Images)

BOHATER MECZU: Leo Messi

Wybór nie mógł być inny. Argentyńczyk świetnie czuł się na boisku, swobodnie krążył między formacjami, a w polu karnym był zawsze o krok szybszy od obrońców. Dowodem na jego wysoką dyspozycję są trzy gole, którymi całkowicie zniechęcił gości. Rywale mieli ogromny problem z tym, by go powstrzymać. Zwłaszcza, że raz pojawiał się na prawym skrzydle, raz na lewym, a kiedy indziej atakował środkiem pola.

Mecze ligi hiszpańskiej w... Chinach? To możliwe!

Gospodarze byli dziś w rewelacyjnej formie (fot. Getty Images) JAK PADŁY BRAMKI?

26' (1:0) Znakomitym podaniem z głębi pola popisał się Ivan Rakitić, który zagrał prostopadle do Messiego. Argentyńczyk zdążył jeszcze minąć rywala i pokonał bramkarza. Gospodarze skorzystali jednak na błędzie sędziego, który nie zauważył pozycji spalonej u wychowanka Blaugrany.
35' (2:0) Seria prostych błędów gości poskutkowała tym, że piłka trafiła pod nogi Alby, ten zgrał do Messiego i po chwili obaj świętowali gola.
67' (3:0) Znów zakotłowało się w polu karnym Espanyolu. Przytomnie zachował się Luis Suarez, który powalczył o piłkę, odegrał do tyłu, a po lekkim, ale niezwykle precyzyjnym strzale trzecią bramkę zdobył Messi.
87' (4:0) Gerard Pique wyskoczył najwyżej ze wszystkich do dośrodkowania i pewnym uderzeniem głową strzelił na 4:0.
91' (5:0) Błyskawiczny kontratak Barcelony, który zakończył się precyzyjnym podaniem debiutującego Ousmane Dembele do Suareza i pewnym wykończeniem tego drugiego.

A JAK PAŚĆ MOGŁY?

19' Sprytnie rzut wolny próbował wykonać Suarez. Urugwajczyk uderzył pod murem, ale nie dał zaskoczyć się bramkarz.
31' Dynamicznie w pole karne wbiegł Rakitić, wymienił piłkę z Messim, po czym bez namysłu kopnął w stronę bramki. Znów na posterunku Pau Lopez.
43' Bardzo blisko gola kontaktowego byli goście, ale Pablo Piatti z kilkunastu metrów uderzył w słupek.
51' Po raz drugi przed szansą stanął Piatti, który wykorzystał błąd techniczny Alby, przejął piłkę, ale nieudolnie próbował przelobować ter Stegena.
55' Suarez stanął przed stuprocentową szansą, ale z bliskiej odległości fatalnie spudłował.
61' Leo Baptistao bez problemu opanował górne podanie z bocznego sektora, uderzył z półobrotu, ale na drodze stanął obrońca gospodarzy.
81' Efektownie mocny strzał z dystansu Didaca nad poprzeczkę odbił ter Stegen.

Barca TV: TOP10 goli Samuela Eto'o