tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

F1: Sainz kierowcą Renault. Koniec szans Kubicy?

Wydaje się, że powrót Roberta Kubicy do Renault jest już właściwie niemożliwy. Prestiżowy serwis Autosport poinformował, że kontrakt z francuskim zespołem podpisze hiszpański kierowca Carlos Sainz Jr.
Robert Kubica (fot. Getty Images)

F1: alternatywa Kubicy. Jak nie Renault, to...


Sprawa z przejściem Hiszpana do Renault jest już podobno załatwiona. Jego transfer ma być jednym z warunków uwolnienia zespołu Toro Rosso od umowy na dostawę silników od Renault. Włoskiemu zespołowi pozwoli to podpisać umowę na nowy sezon z Hondą. Francuskie jednostki przejmie z kolei McLaren, który dzięki temu zabiegowi "udobrucha" Fernando Alonso i przedłuży z nim kontrakt.Carlos Sainz Jr. jeździ w Formule 1 od 2015 roku. Choć w karierze nie stanął jeszcze nawet na podium, to jest powszechnie uważany za bardzo utalentowanego kierowcę. O jego związkach z Francuzami mówiło się już od sezonu 2014, gdy zwyciężył w serii Formuła Renault 3.5.

Robert Kubica w barwach Renault (fot. Getty Images) Doniesienia Autosportu są bardzo niepokojące w kontekście Roberta Kubicy. To właśnie w barwach Renault wziął udział w testach na torze w Budapeszcie i przez kilka miesięcy spekulowało się, że jest blisko zostania kierowcą tego zespołu na sezon 2018. W sytuacji, gdy Hiszpan podpisze kontrakt jest to wykluczone – umowę z zespołem na przyszły rok ma już Nico Hulkenberg.

Miejsc w Formule 1 na przyszły rok zostaje coraz mniej. Dzięki odejściu Sainza wakat w składzie ma właśnie... Toro Rosso. W tej chwili najwięcej w kontekście Kubicy mówi się jednak o zespole Williamsa. Z zespołu ma odejść Felipe Massa, który prezentuje się słabo, a w dodatku rozważa odejście na emeryturę.

Według "Bilda" niemiecka ekipa stworzyła listę kandydatów na jego miejsce. Otwiera ją Jenson Button, ale wysoko ma być także Polak. Dla niemieckiego zespołu może to być spora szansa między innymi pod względem medialnym. Od kilku lat o Williamsie mówi się mało, a jeśli już, to raczej w negatywnym kontekście. Czy to wystarczy? Decyzje zapadną już w najbliższych tygodniach.

Czy Robert Kubica wystartuje jeszcze w wyścigu Formuły 1?
Czy Robert Kubica wystartuje jeszcze w wyścigu Formuły 1?
  • 68.3%Tak
  • 31.7%Nie

podobne informacje

Kubica znów przetestuje bolid Williamsa

Szef Renault: wciąż nie mamy pewności co do Kubicy

Węgierska prasa o Kubicy: powrót więcej niż obiecujący

Rajd Janner: zimowy trening Kubicy