tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Lewandowski ostro skrytykowany przez legendę Bayernu

Plajta Bayernu z Hoffenheim dolała oliwy do ognia, który rozpalił Robert Lewandowski ostrym wywiadem dla tygodnika "Der Spiegel". Według komentatora dziennika "Bild", polski napastnik szuka alibi przed ewentualnym odejściem z klubu. – Bayern powinien rozstać się z takimi gwiazdami – domaga się legenda Bayernu, Stefan Effenberg.
Robert Lewandowski (fot. Getty Images)

Lewandowski krytykuje przygotowania Bayernu do sezonu

Lewandowski podkreślił w wywiadzie, że Bayern Monachium powinien przeznaczyć więcej pieniędzy na pozyskanie piłkarzy światowej klasy, bo inaczej nie będzie odgrywać już tak istotnej roli wśród wielkich w Europie. – Bayern musi mieć pomysły i być kreatywny, jeśli chce nadal przyciągać do Monachium graczy światowej klasy. Jeśli chce się pozostać na szczycie, potrzeba piłkarzy z jakością – powiedział polski napastnik.

Jeśli piłkarz chce zmienić klub, to przeważnie jest w stanie to przeforsować – zaznaczył Lewandowski.

Jak pisze "Bild", "to pewnego rodzaju przesłanie pod adresem pracodawcy, które zostało przekazane za pośrednictwem mediów. To nie był wywiad, który po autoryzacji zwykle zostaje wygładzony i przez to stonowany. Nie jest przegadany, zawiera mocne stwierdzenia. Za to Lewandowskiemu należą się pochwały" – zaznacza komentator dziennika Walter M. Straten.

Bawarska potęga. Najlepsza jedenastka Bayernu Monachium

"W 2009 roku Philipp Lamm musiał zapłacić 50 tys. euro kary za krytykowanie Bayernu w mediach. Zapewne Polak wkalkulował taką grzywnę, przekazując to, co miał do powiedzenia w wywiadzie" – pisze Straten.

"Lewandowski i/lub jego doradcy uchylają drzwi, by przygotować pożegnanie. Jeśli Bawarczycy odpadną wcześnie w Lidze Mistrzów, piłkarz może triumfować i powiedzieć: A nie mówiłem wam? Jego kontrakt kończy się w 2021 roku. Jednak umowy, co podkreśla Lewandowski, są ważne tak długo, jak chce tego gracz" – czytamy w komentarzu.

(fot. SPORTBILD.DE)

"Bayern powinien rozstać się z takimi gwiazdami jak Lewandowski"

Surowych konsekwencji wywiadu Polaka dla "Spiegla" domaga się były kapitan Bayernu Stefan Effenberg. – Klub powinien postawić na piłkarzy z Niemiec, a z takimi gwiazdami jak Lewandowski powinien się pożegnać – komentuje ostro były reprezentant Niemiec. – Lewandowski jako zawodnik Bayernu, musi zastanawiać się nad swoimi wypowiedziami i wyrazić to, co mu leży na sercu w klubowym budynku – podkreśla zdobywca Ligi Mistrzów z 2001 roku.

Wyspy, a może Hiszpania?

W letniej przerwie pojawiały się pogłoski o możliwym odejściu 29-letniego Polaka z Bayernu. Mówiło się o transferze do Chelsea czy Manchesteru United. W grę wchodził także kierunek hiszpański. Dziennikarze "The Sun" zwracali uwagę na to, że Lewandowski od dawna łączony jest z Realem Madryt. Czy to tylko plotki, pokaże czas...

Puchar Niemiec, 1. runda: Chemnitzer – Bayern Monachium (skrót)
Czy Robert Lewandowski opuści Bayern w 2018 roku?
Czy Robert Lewandowski opuści Bayern w 2018 roku?
  • 75.0%Tak
  • 19.1%Nie
  • 5.9%Nie mam zdania