tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kolejne wybryki Mourinho. "Głupie rzeczy są dla głupich ludzi"

W sobotnim starciu Stoke City z Manchesterem United padł remis 2:2. Czerwone Diabły straciły tym samym pierwsze punkty w sezonie. Jednak więcej niż o samym meczu, mówi się o kolejnym incydencie z Jose Mourinho w roli głównej.
Jose Mourinho (fot. Getty Images)

Manchester United zremisował, ale nadal jest liderem

W końcówce spotkania przy niekorzystnym wyniku dla gości, Portugalczyk w swoim stylu ruszał z ławki rezerwowych i dyskutował z arbitrem technicznym. W pewnym momencie robił to znajdując się w strefie technicznej wyznaczonej dla gospodarzy. To wywołało ostrą reakcję trenera Stoke, Marka Hughesa, który w dosadnych słowach zasugerował Mourinho oddalenie się, a następnie go odepchnął. Po ostatnim gwizdku sędziego Walijczyk chciał podać rękę i podziękować za mecz, jednak "The Special One" to zignorował.

Mark Hughes (fot. Getty Images) Szkoleniowiec klubu z Manchesteru w pomeczowej wypowiedzi nie chciał komentować tej sytuacji, jednak wyczuwalna była jego frustracja spowodowana stratą punktów. – Nie chcę opowiadać o głupotach, jestem na to za stary. Głupie rzeczy są dla głupich ludzi – skwitował Portugalczyk. – Walczyliśmy ale nie udało się wygrać. Oczywiście przyjechaliśmy tu po coś więcej niż jeden punkt. Po straconej drugiej bramce zabrakło nam czasu – powiedział Mourinho.

Trener gospodarzy skomentował całe zamieszanie w bardziej stonowany sposób. – Odepchnąłem go, ponieważ był mojej strefie technicznej. Może z tego powodu nie chciał uścisnąć mi dłoni – ocenił Hughes. – Myślę, że to kwestia złej reakcji na rezultat spotkania. Czasami trenerzy klubów z czołowej szóstki zbyt nerwowo reagują, gdy mecz nie układa się po ich myśli – dodał menedżer Stoke. – Przeżywałem już podobne sytuacje, może to ze mną jest coś nie tak – podsumował Walijczyk.

Pomimo remisu Manchester United wciąż pozostaje liderem Premier League. Ich sobotni rywal zajmuje dziesiątą lokatę, jednak może jej nie utrzymać po niedzielnych spotkaniach.

podobne informacje

Mourinho: Ibrahimović jest jak lew i chce wrócić w 2017 r.

Wpadka United. Wysłali skauta... na zamknięty stadion

Zlatan odwiedził Malmoe i... wyręczył prezesa

Conte nie podał ręki Mourinho. "Miałem go gonić?"