Stams: Huber wygrał konkurs Letniego PK. Kraft drugi

Austriak Daniel Huber wygrał zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego w Stams. Skoczek, który zdobył dotąd... jeden punkt Pucharu Świata, pokonał między innymi zdobywcę Kryształowej Kuli – Stefana Krafta. Liderem cyklu pozostał Klemens Murańka, który w niedzielę był siódmy.
Stefan Kraft (fot. Getty)

W niedzielę pucharowe punkty wywalczył też 24. Aleksander Zniszczoł i 26. Bartłomiej Kłusek. Sztuka ta nie powiodła się Janowi Ziobrze i Przemysławowi Kantyce – odpowiednio 35. i 39. pozycja.

Niedziela była najważniejszym dniem w karierze 24-letniego Hubera, który niespodziewanie wygrał z sobotnim triumfatorem – Kraftem. Pokonał rodaka o zaledwie 1,2 punktu. Na najniższym stopniu podium stanął Francuz Vincent Descombes Sevoie.

Do Stams przyjechało wielu znanych zawodników. 10. miejsce zajął Manuel Fettner, a 17. był Gregor Schlierenzauer. Z kolei na 10. miejscu sklasyfikowano Michaela Hayboecka, a na 23. Richarda Freitaga.