0
2
3

Swansea – Newcastle 0:1. Solidny Fabiański to za mało

W meczu 4. kolejki Premier League Swansea Łukasza Fabiańskiego przegrało na własnym boisku z Newcastle 0:1 (0:0). Najlepszym zawodnikiem spotkania był stoper Srok, Jamaal Lascelles, który poza zwycięskim golem, przy wyniku remisowym, wybił piłkę niemal z linii bramkowej.
Łukasz Fabiański (fot. Getty)

Kolejne wybryki Mourinho. "Głupie rzeczy są dla głupich ludzi"

JAK PADŁA BRAMKA?

0:1 (76’) –
Matt Ritchie precyzyjnie kopnął piłkę z rzutu rożnego, Jamaal Lescalles wyskoczył najwyżej i strzałem głową z piątego metra nie dał szans Fabiańskiemu.

JAK ZAGRAŁ FABIAŃSKI?

Jeden z najlepszych zawodników Swansea. Interwencja po strzale Joselu z 33. minuty będzie kandydowała do miana obrony kolejki. Bardzo pewny zarówno na linii, jak i na przedpolu. Stracony gol nie obciąża jego konta.

Ocena SPORT.TVP.PL: 7

JAK MOGŁY PAŚĆ BRAMKI?

5' strzał Isaaca Haydena prosto w Fabiańskiego. Interwencja na raty, ale mimo to pewna.
27' Jacob Murphy dostał dobre prostopadłe podanie z głębi pola, ale piłka po jego strzale poszybowała wysoko nad bramką.
33' to powinien być gol dla Newcastle! Joselu bardzo dobrze główkował, ale jeszcze lepiej zachował się Fabiański, który końcówkami palców sparował piłkę na rzut rożny!
38' pierwsza okazja gospodarzy. Strata Newcastle w środku pola, ale uderzenie Jordana Ayew broni Rob Elliot.
39' najlepsza sytuacja Swansea w pierwszej połowie! Mawson po rzucie rożnym skierował piłkę głową minimalnie obok słupka.
56' zakotłowało się pod bramką Newcastle. Najpierw piłka po bardzo groźnym zagraniu z prawej strony przeleciała wzdłuż pola bramkowego, a chwilę później strzał Thomasa Carrolla broni Elliot.
60' powinno być 1:0 dla gospodarzy! Tammy Abraham minął bramkarza, ale stracie bramki zapobiegł ofiarnym wślizgiem Jamaal Lascelles. Doskonałe zachowanie stopera Newcastle, jednak w powtórce widać było, że po piłka po odbiciu się od nogi trafiła także w jego rękę. Arbiter nie podyktował jednak rzutu karnego.
73' Fabiański nogą broni mocny strzał z 10 metrów Ayoze Pereza.