tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Tour of Britain: waleczny Kwiatkowski. Triumf Booma

Znakomita jazda Michała Kwiatkowskiego na ostatnim etapie Tour of Britain. Polak walczył o bonifikaty na lotnych premiach, zaatakował na ostatnich kilometrach i ostatecznie w klasyfikacji generalnej zajął 5. miejsce. Ósmy etap padł łupem Norwega Edvalda Boassona Hagena. W całej imprezie triumfował Holender Lars Boom.
Michał Kwiatkowski (fot. Getty Images)

Michał Kwiatkowski: czuję niepokój przed mistrzostwami świata Ostatni etap, prowadzący z Worcester do Cardiff (180 km), rozgrywany w deszczu, wygrał Edvald Boasson Hagen (Dimension Data) po samotnym ataku na 3 km przed metą. Norweg nie dał się doścignąć, choć główna grupa była bardzo blisko. W tym samym czasie sklasyfikowano pierwszego zawodnika z peletonu – Argentyńczyka Maximiliano Richeze (Quick Step), a trzecie miejsce zajął kolejny Norweg Alexander Kristoff (Katiusza).

W klasyfikacji generalnej Boom wyprzedził o osiem sekund Boassona Hagena oraz o dziesięć Szwajcara Stefana Kuenga (BMC). Kwiatkowski dzięki bonifikatom na lotnych premiach (jedną z nich wygrał) awansował z siódmego na piąte miejsce, tracąc do zwycięzcy 18 sekund. Był to jego ostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata w Bergen.

W klasyfikacji górskiej, dzięki zdobytym w niedzielę punktom, zwyciężył Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice).

Selekcjoner kadry przed MŚ: "Kwiato" jest zmorą Sagana
Michał Kwiatkowski: moje oczy są zwrócone teraz wyłącznie na Bergen