tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny
zakończony
Falubaz Zielona Gora
Fogo Unia Leszno
45
:
45
Szczegóły
Data
10.09.2017, 16:30
Rozgrywki
Ekstraliga Playoff, Półfinały
Zwiń

Unia – Falubaz 45:45. Lesznianie pojadą w finale

Fogo Unia Leszno zremisowała na wyjeździe 45:45 w rewanżowym spotkaniu półfinału PGE Ekstraligi z Falubazem Zielona Góra. U siebie Byki zwyciężyły 50:40, dzięki czemu awansowały do finału, w którym pojadą ze Spartą Wrocław lub Stalą Gorzów.
Piotr Pawlicki (żółty kask), Grzegorz Zengota (biały) i Patryk Dudek (czerwony), (fot. PAP/Lech Muszyński)

Punkty:

Ekantor. pl Falubaz Zielona Góra: Hampel 13 (3,3,2,2,3), Dudek 10 (1,2,2,3,2), Thorssell 7 (0,1,3,3,0), Protasiewicz 6 (0,3,1,1,1), Tonder 5 (3,2,0), Doyle 4, (1,1,2,0), Zgardziński 0 (0,0,0).

Fogo Unia Leszno: Kołodziej 11 (3,2,3,3,0), Pawlicki 10 (3,3,0,2,2), Sajfutdinow 9 (2,1,3,2,1), Smektała 7 (2,2,0,3), Zengota 3 (2,w,1,0), Kildemand 3 (1,0,1,1,-), Kubera 2 (1,0,1).

Marząc o awansie do finałowej rozgrywki Falubaz musiał odrobić na własnym torze 10 punktów - w Lesznie przegrał przed tygodniem 40:50. To zadanie okazało się zbyt trudne dla podopiecznych trenera Marka Cieślaka.

Pierwszy bieg zakończył się podziałem punktów. Pewnie, po znakomitym starcie zwyciężył Jarosław Hampel. Za nim do mety dojechali Emil Sajfutdinow i Peter Kildemand. Zaraz potem przed taśmą stawili się juniorzy obu zespołów. Bieg zakończył się remisem. Zwyciężył Tonder przed Smektałą i Kuberą. Wyścig był dwukrotnie powtarzany. Najpierw po nierównym starcie w wykonaniu Zgardzińskiego, a potem po upadku Tondera. Na tablicy nadal był remis.

To zmieniło się po trzecim biegu, który goście wygrali podwójnie. Ze startu dobrze wyszli Piotr Pawlicki i wychowanek Falubazu Grzegorz Zengota. Pierwszą serię startów Byki zakończyły kolejnym kompletem. Tym razem w wykonaniu Janusza Kołodzieja i Smektały.

(fot. PAP/Lech Muszyński) Po przerwie i równaniu toru, zielonogórzanie pokazali, że nie można ich jeszcze skazywać na porażkę. Protasiewicz i Dudek pokonali 5:1 Sajfutdinowa i Kildemanda. Szósta odsłona przyniosła poważny upadek. Na jednym z łuków Grzegorz Zengota stracił kontrolę nad motocyklem i mocno uderzył o tor. Jadący tuż za nim Doyle w ostatniej chwili zdołał położyć maszynę i uniknąć uderzenia w rywala. Po krótkiej chwili obaj o własnych siłach wrócili do parkingu. Z biegu został wykluczony Zengota. W powtórce Pawlicki obronił remis wygrywając swój drugi start w Zielonej Górze.

Zapał gospodarzy ostudził Janusz Kołodziej, który po ładnym ataku wyprzedził Dudka i Protasiewicza dając Unii remis w ważnym momencie spotkania. Plecy tych trzech zawodników oglądał Smektała. W 11. wyścigu ponownie padł remis i Unia była coraz bliżej wielkiego finału. W Zielonej Górze było w tym momencie 33:33.

Byki z Leszna przypieczętowały awans do finału w 13. wyścigu za sprawą zwycięstwa Kołodzieja z parą Hampel-Protasiewicz. Zażarta do samej mety była walka Janusza Kołodzieja z Jarosławem Hampelem. W tym momencie było 39:39. To oznaczało, że Unia potrzebowała dwóch punktów w dwóch biegach nominowanych. Te bez nadzwyczajnych sytuacji były już pewne.

W drugiej parze półfinałowej Stal Gorzów rywalizuje ze Spartą Wrocław. Ten mecz rozpoczyna się w niedzielę o 19.00. Po nim Unia Leszno pozna rywala w walce o drużynowe mistrzostwo Polski w jeździe na żużlu. Natomiast Falubaz dowie się z kim ponownie stanie do walki o brązowy medal mistrzostw Polski.

podobne informacje

PGE Ekstraliga: Stal pokonała wicelidera. Fatalny Lindgren

PGE Ekstraliga: Falubaz w wyjazdowym dołku

PGE Ekstraliga: trzecie w sezonie zwycięstwo Unii Tarnów

PGE Ekstraliga: pierwsza w sezonie wygrana Grudziądza