0
3
3

Bologna – Napoli 0:3. Bramka Zielińskiego

Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo Napoli w Serie A. Zawodnicy Maurizio Sarriego wygrali na wyjeździe z Bologną 3:0 (0:0). Na boisku pojawił się w drugiej połowie Piotr Zieliński i w końcówce zmienił wynik spotkania.
Piotr Zieliński (fot. Getty)

JAK PADŁY BRAMKI?

0:1 (66')
– przepięknym podaniem z lewego skrzydła popisał się Lorenzo Insigne. Włoch zagrał do wychodzącego na pozycję Jose Callejona, który z bliska posłał głową piłkę między nogami Antonia Mirante.
0:2 (83') – Dries Mertens zabrał piłkę Erickowi Pulgarowi i po przebiegnięciu kilkunastu metrów strzelił gola. Druga bramka i drugi raz "siatka" założona bramkarzowi gospodarzy.
0:3 (88') – piękna zespołowa akcja Napoli. Callejon znalazł niepilnowanego Zielińskiego, a Polakowi pozostało tylko kopnąć piłkę do pustej bramki.

JAK ZAGRAŁ ZIELIŃSKI?

Polak pojawił się na boisku w 62. minucie, zmieniając Marka Hamsika. Osiem minut później spróbował szczęścia z dystansu, ale była to próba nieudana. Z czasem reprezentant Polski rozkręcał się. W 88. minucie strzelił gola, kończąc ładną, zespołową akcję.

Ocena SPORT.TVP.PL: 7

JAK MOGŁY PAŚĆ BRAMKI?

6' Simone Verdi wbiegł w pole karne Napoli, zwiódł obrońcę, ale strzelił obok słupka.
10' rzut wolny dla Bolonii z ok. 18 metrów i kapitalna obrona Pepe Reiny, który sparował piłkę na poprzeczkę.
18' piłka wpadła do bramki gości, ale sędzia odgwizdał spalonego Adama Masiny.
20' groźny strzał Lorenzo Insignie w ostatniej chwili zablokował obrońca
60' do prostopadłej piłki wybiegł Mattia Destro, strzał obronił Reina, ale piłka trafiła jeszcze w napastnika i mało brakowało, by w tak kuriozalny sposób wpadła do bramki. Sytuację dalekim wybiciem zdołał jednak wyjaśnić Kalidou Koulibaly.