1
1:1
4'Nabil Bentaleb
47'Naldo
48'Guido Burgstaller

Schalke – Stuttgart 3:1. Kamiński wśród najsłabszych

W spotkaniu trzeciej kolejki Bundesligi Schalke pokonało u siebie VfB Stuttgart 3:1 (1:1). W zespole gości cały mecz rozegrał Marcin Kamiński, jednak tego występu nie zaliczy do udanych.
Marcin Kamiński (Ś) i piłkarze Schalke (fot. Getty)

Bundesliga: kobieta zadebiutowała jako sędzia

Ostatnie starcie tej serii gier bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze. Rzut karny, podyktowany za faul Orela Mangali wykorzystał w 4. minucie Nabil Bentaleb. Niedługo przed przerwą wyrównał Chadrac Akolo i wydawało się, że Stuttgart wrócił do gry.

Losy meczu rozstrzygnęli jednak na początku drugiej połowy piłkarze z Gelsenkirchen. Najpierw bardzo dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał celnym strzałem głową Naldo. Już minutę później podwyższył Guido Burgstaller. W tej sytuacji nie popisał się Kamiński, który zgubił krycie, przez co napastnik gospodarzy znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Austriak ładną podcinką ustalił wynik spotkania.

Według fachowego portalu whoscored.com Kamiński (z notą 6.0) należał do najsłabszych zawodników spotkania. Gorszy był tylko jego kolega z zespołu, Dennis Aogo (5.9).

Były zawodnik Lecha Poznań od początku sezonu rozegrał wszystkie trzy mecze w pełnym wymiarze czasowym. Jego zespół, poza niedzielną porażką, przegrał na inaugurację z Herthą Berlin 0:2 i pokonał Mainz 1:0.