tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny
zakończony
Cash Broker Stal Gorzów
Betard Sparta Wrocław
45
:
45
Szczegóły
Data
10.09.2017, 19:00
Rozgrywki
Ekstraliga Playoff, Półfinały
Zwiń

Stal – Sparta 45:45. Półfinał pełen emocji

Sparta Wrocław zremisowała 45:45 ze Stalą Gorzów w rewanżowym meczu półfinałowym i dołączyła do Unii Leszno w finale PGE Ekstraligi. W pierwszym spotkaniu gorzowianie przegrali 43:47.
(fot. PAP/Lech Muszyński)

Punkty:

Cash Broker Stal Gorzów: Vaculik 11 (3,3,3,2,0), Zmarzlik 10 (2,3,2,2,1), Kasprzak 10 (2,3,2,1,2), Sundstroem 5 (3,1,1,0), Pawlicki 3 (0,1,1,1,w), Czerniawski 3 (3,0,0), Karczmarz 3 (2,1,0).

Betard Sparta Wrocław: Woffinden 15 (1,2,3,3,3,3), Milik 13 (3,2,2,3,1,2), Woźniak 10 (2,d,1,3,3,1), Dróżdż 3 (1,0,0,2), Lebiediews 2 (0,2,-,-,-), Janowski 2 (1,1,d,0), Skupień (0,0,-).

Wrocławianie przyjechali do Gorzowa z czteropunktową zaliczką (wygrali u siebie 47:43), ale osłabieni brakiem Maksyma Drabika. Junior Sparty złamał w piątek obojczyk podczas drugiej rundy IMŚJ w niemieckim Guestrow.

Jego miejsce zajął wypożyczony Lars Skupień z ROW-u Rybnik. To jednak zawodnik innego formatu niż Drabik, który w tym sezonie należy do liderów Sparty Wrocław. Zawody zaczęły się od remisu. Bieg młodzieżowy wygrali gospodarze. Walka o finał rozpoczynała się od nowa, gdyż Stal odrobiła stratę z Wrocławia.

Później gorzowianie ponownie okazali się lepsi. Najszybszy był Linus Sunstroem, a Krzysztof Kasprzak z ostatniej pozycji najpierw minął Andrzeja Lebiediewa, a następnie Macieja Janowskiego. Przed meczem trener Stali Stanisław Chomski zapowiadał, że liczy na dobre otwarcie w tym spotkaniu i ten scenariusz się sprawdził. Gorzowianie szybko odrobili punkty stracone na wyjeździe i to rywale musieli atakować.

Krzysztof Kasprzak (L) i Maciej Janowski (fot. PAP/Lech Muszyński) Ósmy bieg przyniósł pierwsze zwycięstwo wrocławian. Najszybszy był Tai Woffinden. Brytyjczyk umiejętnie bronił się przed atakami Zmarzlika. W następnym wyścigu szkoleniowiec Sparty Rafał Dobrucki wymienił w ramach rezerwy taktycznej Lebiediewa na Vaclva Milika. Ich rywalami byli Przemysław Pawlicki i Martin Vaculik. Milik wygrał start, ale wyprzedził go Słowak. Janowski miał defekt. To dało punkt Pawlickiemu, a Stali zwycięstwo 4:2.

Fazę zasadniczą kończył wyścig z kolejną zmianą taktyczną Sparty. Szymon Woźniak wystąpił za Lebiediewa. Stal reprezentował Vaculik i Sunstroem. Wrocławianie wygrali start, ale zdołał ich rozdzielić Vaculik. Sparta wygrała 4:2 i w meczu było 42:36.

Losy awansu miały rozstrzygnąć się w ostatnim biegu. Stal, która prowadziła 44:40, reprezentowali Zmarzlik i Vaculik, a Spartę ponownie Woffinden i Milik. Po walce na prostej przy wejściu w pierwszy łuk przewrócił się Vaculik. Sędzia zarządził powtórkę w pełnym składzie. Wrocławianie wygrali podwójnie. Doprowadzili do remisu w meczu i to oni cieszyli się z awansu do finału.

Rywalizacja o złoto rozpocznie się 17 września na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie. Rewanż tydzień później na Stadionie Olimpijskim. O trzecie miejsce Stal Gorzów powalczy z Falubazem. Mecze o brąz także 17 i 24 września. Pierwszy z nich w Zielonej Górze.

podobne informacje

Ekstraliga: ważne zwycięstwa Falubazu i GKM Grudziądz

Ekstraliga: derby dla Stali. Świetny mecz w Częstochowie

PGE Ekstraliga: Stal pokonała wicelidera. Fatalny Lindgren

PGE Ekstraliga: Falubaz w wyjazdowym dołku