tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Trzeci raz Faraha w Londynie. "To coś specjalnego"

Utytułowany brytyjski lekkoatleta Mo Farah zapowiedział, że wystartuje 22 kwietnia w londyńskim maratonie. Będzie to jego trzeci udział (poprzednio w 2013 i 2014) w jednym z najsłynniejszych na świecie biegów na dystansie 42 km 195 m.
Mo Farah (fot. Getty Images)

Będzie to pierwszy maraton Faraha w 2018 r. Biegacz chce rywalizować w najbliższych latach wyłącznie na dystansie 42 km i 195 oraz półmaratonach.

Bieg w Londynie, w domu, to dla mnie coś specjalnego, także ze względu na atmosferę i kibiców, którzy dają tyle wsparcia, o czym mogłem się przekonać na krótszych dystansach startując podczas igrzysk w 2012 roku i tegorocznych mistrzostwach świata – powiedział Farah, który wywalczył w karierze 10 złotych medali mistrzostw globu oraz igrzysk na 5000 i 10 000 m.

W 2013 roku pokonał nad Tamizą tylko połowę maratońskiej trasy, a w następnym zajął ósme miejsce wynikiem 2:08.21. Przyszłoroczny bieg w stolicy Wielkiej Brytanii już przeszedł do historii ze względu na... rekordową liczbę zgłoszeń. W ciągu pięciu dni otwartej rejestracji chęć udziału wyraziło 386 050 osób. To światowy rekord.

Wystartuje jednak tylko 50 tysięcy osób wyłonionych drogą losowania. Szczęśliwcy otrzymają powiadomienia o wynikach losowania w październiku. Dotychczas prym pod względem popularności wiodła stolica Japonii z liczbą 309 824 chętnych do pokonania tego dystansu ulicami Tokio.

Lekkoatletyczne MŚ: kapitalny bieg, hat-trick Mo Faraha

podobne informacje

Maraton w Londynie: dominacja Kenijczyków, dobry wynik Faraha

Bolt i Farah na murawie! Mecz mistrzów na Old Trafford

Nieustraszony Farah. "Złoto w maratonie przebije wszystko"

Mourinho broni, Farah strzela. Niezwykły mecz w Londynie