tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Marczyński: brak powołania na MŚ to duże zaskoczenie

Tomasz Marczyński wygrał dwa etapy zakończonego w niedzielę kolarskiego wyścigu Vuelta a Espana, ale na mistrzostwach świata go nie zobaczymy. – Szanuję decyzję trenera Piotra Wadeckiego, ale uważam, że bardzo bym się przydał chłopakom w Norwegii – przyznał w rozmowie z Jackiem Kurowskim w "Sportowej Niedzieli".
Tomasz Marczyński (fot. PAP/EFE)

VUELTA: FROOME JAK PANTANI. OSTATNI ETAP DLA TRENTINA

Kolarz Lotto-Soudal ma za sobą znakomite tygodnie w Hiszpanii, jednak w Bergen go nie zobaczymy. Wadecki tłumaczył, że skład na mistrzostwa świata wybrał znacznie wcześniej i pod wpływem chwili nie chciał zmieniać decyzji. Sam zainteresowany nie ukrywa, że nie spodziewał się takiego obrotu spraw.

Brak powołania, po tak wyśmienitym sezonie, był dla mnie dużym zaskoczeniem. Pokazałem, że potrafię jeździć dla liderów, a gdy dostałem wolną rękę, to wygrałem dwa etapy Vuelty. Już podczas Tour de Pologne wypadłem dobrze, a to był przecież tylko etap przygotowań do ścigania w Hiszpanii. Nie pozostaje mi nic innego jak uszanować decyzję trenera, ale nie mam wątpliwości, że bardzo bym się przydał w Bergen. Jestem w życiowej formie i na takiej trasie mógłbym pomóc szczególnie Michałowi Kwiatkowskiemu – zaznaczył.

Marczyński wygrał w Hiszpanii 6. i 12. etap. Szczególnie zadowolony jest z tego drugiego triumfu – do mety dotarł bowiem 52 sekundy przed rywalami.

Taki triumf na "solo" zawsze cieszy bardziej, jest po prosto więcej czasu, by posmakować zwycięstwa. Przyjechałem na wyścig dobrze przygotowany, wiedziałem, że będę w stanie powalczyć, ale nie spodziewałem się, że uda mi się wygrać aż dwa etapy. Znakomita forma, do tego dopisało trochę szczęścia i się udało. Chciałem podziękować rodzinie i przyjaciołom, którzy są ze mną nie tylko w tych dobrych chwilach, ale także w tych gorszych – zakończył.

Mistrzostwa świata w Bergen rozpoczynają się 16 września. Polskę reprezentować będą Michał Kwiatkowski, Rafał Majka, Michał Gołaś, Maciej Bodnar, Łukasz Wiśniowski oraz Maciej Paterski.

Brak Marczyńskiego w Bergen zaszkodzi polskim kolarzom?
Czy polscy kolarze wywalczą medal MŚ?
Czy polscy kolarze wywalczą medal MŚ?
  • 53.8%Tak
  • 46.2%Nie

podobne informacje

Liege-Bastogne-Liege: triumf Luksemburczyka Jungelsa

Powalające efekty hiszpańskich treningów Tomasza Marczyńskiego

Marczyński: wystartuję w Tour de France i Vuelta a Espana

Tirreno-Adriatico: startują Kwiatkowski i Majka