tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Wenger broni Sancheza. "Nie ma nadwagi"

Alexis Sanchez w ostatnim meczu Arsenalu z Bournemouth (3:0) rozegrał zaledwie 15 minut. Od początku sezonu ma kłopoty z formą. – Nie był fizycznie gotowy, by w trakcie tygodnia rozegrać trzy spotkania – wyjaśnił menedżer Arsene Wenger.
Alexis Sanchez (P) (fot. Getty Images)

Kolejne wybryki Mourinho. "Głupie rzeczy są dla głupich ludzi"

Sanchez ostatnio gra przeciętnie. Ze względu na udział Chile w Pucharze Konfederacji, rozpoczął przygotowania do sezonu później niż pozostali piłkarze. Opuścił też pierwsze mecze z powodu kontuzji. Angielskie media zaczęły spekulować, że ma problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi.

Alexis nie jest gruby, ma tkankę tłuszczową poniżej dziesięciu procent. Kiedy nie wygrywasz, ludzie zawsze szukają problemów – stwierdził Wenger.

Arsene Wenger (fot. Getty Images) Sanchez w minionym tygodniu rozegrał dwa spotkania w reprezentacji. W meczu z Bournemouth usiadł na ławce. Dziennikarze sugerowali, że brak miejsca w podstawowym składzie może wiązać się też z tym, że latem próbował zmienić klub. Z takimi opiniami nie zgodził się Wenger.

Ze zgrupowania wrócił ze złymi wspomnieniami, bo kadra przegrała oba starcia. Ma jednak zapał i chęć do gry. Jest zdyscyplinowany i skupiony. Powiedział mi, że koncentruje się na grze w Premier League i w Lidze Europejskiej – oznajmił menedżer Arsenalu.

Sanchez być może znajdzie się w wyjściowej "jedenastce" na pierwsze spotkanie Arsenalu w Lidze Europejskiej – w czwartek zagrają z 1. FC Koeln.

To dla nas nowe doświadczenie. Traktujemy Ligę Europejską poważnie, ale priorytetem będzie Premier League. Chcemy skutecznie łączyć grę w tych rozgrywkach aż do grudnia i wyjść z grupy – zapewnił Wenger.

Okienko lekko uchylone. "To nie jest dobry pomysł"

Dwa boiska na jednym stadionie? Takie rzeczy tylko w Londynie

podobne informacje

Ikona zastąpi Wengera? Arsenal rozmawia z Francuzem

Wenger wskazał następcę. "Ma wszystkie potrzebne cechy"

Nauczyciel pokoleń. Merci, Arsene

"Merci Arsene". Wzruszające pożegnanie Wengera z Emirates Stadium