tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Mistrzostwa świata w kolarstwie w TVP SPORT i SPORT.TVP.PL

Już 17 września rozpoczną się mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym. W tym roku zawodnicy będą startować w norweskim Bergen. Głównym punktem programu będzie wyścig elity mężczyzn, w którym jednym z faworytów do medali będzie Michał Kwiatkowski. Transmisje w TVP SPORT, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
Michał Kwiatkowski (fot. Getty Images)

Brak Marczyńskiego w Bergen zaszkodzi polskim kolarzom?


Zmagania rozpoczną wyścigi drużynowe na czas – najpierw kobiet, a później mężczyzn. W tej konkurencji wystąpią nie zespoły narodowe, a najlepsze ekipy zawodowe, głównie z cyklu Pro Tour. Na starcie pojawi się grupa CCC Sprandi Polkowice, która ma w składzie sześciu Polaków. W barwach Bory-Hansgrohe pojedzie Maciej Bodnar, natomiast Team Sky reprezentował będzie Łukasz Wiśniowski i Michał Kwiatkowski. W 2016 roku zwyciężył Etixx-Quick Step, drugie miejsce zajęło BMC Racing Team, a trzecie Orica-BikeExchange.

W poniedziałek i wtorek (18 i 19 września) rozegrana zostanie jazda indywidualna na czas juniorek, juniorów oraz kadetów, wśród których nie zabraknie najbardziej utalentowanych polskich kolarzy. Wtorek to także dzień jazdy indywidualnej na czas kobiet elity. Okazję do poprawienia wyniku sprzed roku będzie miała Katarzyna Pawłowska, która w Dausze zajęła dziewiąte miejsce. Oprócz niej na starcie staną: Aurela Nerlo, Alicja Ratajczak i Agnieszka Skalniak. Z kolei w środę wystartują panowie – mistrzostwa broni Tony Martin, a okazje do zdobycia swojego pierwszego medalu będzie miał Maciej Bodnar, który w 2016 roku był czwarty.

Katarzyna Niewiadoma (fot. PAP) Na wyścigi ze startu wspólnego będziemy musieli poczekać do czwartku, gdy do boju jako pierwsze ruszą juniorki oraz mężczyźni do lat 23. W tej drugiej kategorii w gronie faworytów można wymieniać Alana Banaszka – jednego z największych polskich talentów w... ostatniej dekadzie.

To na co wszyscy czekają, czyli wyścigi elity, odbędą się w sobotę 23.09 (kobiety) i niedzielę 24.09 (mężczyźni). U kobiet będziemy liczyć przede wszystkim na dobrą postawę Katarzyny Niewiadomej, która notuje bardzo dobry sezon.

Peter Sagan (fot. Getty Images) U mężczyzn wciąż niepewny jest występ Rafała Majki, który początkowo został zgłoszony do sześcioosobowego składu, jednak narzeka na przemęczenie. Oprócz niego znaleźli się tam: Michał Kwiatkowski, Maciej Bodnar, Michał Gołaś, Łukasz Wiśniewski i Maciej Paterski. W przypadku nieobecności kolarza Bora-Hansgrohe, najprawdopodobniej zastąpiłby go będący w życiowej formie Tomasz Marczyński.

Faworytów będzie kilku. Najniższe kursy bukmacherzy wystawiają na broniącego tytułu Petra Sagana, Belga Grega Van Avermaeta oraz reprezentanta Polski Michała Kwiatkowskiego. Gospodarze liczą na Edvalda Boassona-Hagena oraz Alexandra Kristoffa, którzy z pewnością włączą się do walki o złoty medal.

Program transmisji mistrzostw świata w kolarstwie w TVP SPORT, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej:

17 IX (niedziela) – 12:00 – wyścig drużynowy kobiet
17 IX (niedziela) – 15:30 – wyścig drużynowy mężczyzn

18 IX (poniedziałek) – 10:30 – jazda indywidualna na czas juniorek
18 IX (poniedziałek) – 13:00 – jazda indywidualna na czas mężczyzn U-23

19 IX (wtorek) – 11:30 – jazda indywidualna na czas juniorów
19 IX (wtorek) – 15:30 – jazda indywidualna na czas kobiet

20 IX (środa) – 13:00 – jazda indywidualna na czas mężczyzn

22 IX (piątek) – 13:10 – wyścig mężczyzn U-23
22 IX (piątek) – 17:40 – wyścig juniorek

23 IX (sobota) – 11:05 – wyścig juniorów
23 IX (sobota) – 13:10 – wyścig elity kobiet

24 IX (niedziela) – 10:00 – wyścig elity mężczyzn

Czy Michał Kwiatkowski ponownie zdobędzie tytuł mistrza świata?
Czy Michał Kwiatkowski ponownie zdobędzie tytuł mistrza świata?
  • 56.1%Tak
  • 43.9%Nie
Selekcjoner kadry przed MŚ: "Kwiato" jest zmorą Sagana

podobne informacje

MŚ: Bjerg najlepszy na czas wśród młodzieżowców

MŚ w kolarstwie: Kwiatkowski wystartuje w jeździe drużynowej

Kolarskie MŚ: w Bergen będzie bardzo mokro

Kolarze nie pomylą trasy na MŚ. "Potrzeba 16 tysięcy barierek"