tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

El Clasico tuż przed Wigilią. (Prawie) w samo południe

– Pierwsze w tym sezonie ligowe starcie Realu Madryt z Barceloną zostanie rozegrane w sobotę 23 grudnia o godzinie 13.00 – poinformował szef La Liga, Javier Tebas.
(fot. Getty Images)

Ronaldo potrzebny od zaraz. Realowi brakuje snajpera?

Szlagier na Estadio Santiago Bernabeu ma się rozpocząć już o godzinie 13.00, co jest ukłonem głównie w kierunku kibiców z Azji. Władze ligi zmieniły też jego termin – pierwotnie miał zostać rozegrany nie 23 grudnia, ale trzy dni wcześniej.

Dbamy nie tylko o kibiców, którzy przychodzą na stadiony. Mamy też wielu sympatyków z różnych kontynentów, którym nie zawsze odpowiada pora rozgrywania spotkań w Europie. O nich też musimy się zatroszczyć – wyjaśnił Tebas. Takie zainteresowanie wiąże się z ogromnymi wpływami z transmisji telewizyjnych. El Clasico za każdym razem przyciąga kilkusetmilionową widownię z całego świata.

Turniej Mistrzów: Real Madryt – FC Barcelona 2:3 (skrót)

Jeszcze nigdy klasyk z udziałem Realu i Barcelony nie był rozgrywany o tak wczesnej porze. Europejscy kibice przez lata przyzwyczaili się raczej do wieczornych spektakli, choć zdarzały się spotkania rozgrywane w godzinach późnopopołudniowych.

Aktualni mistrzowie Hiszpanii i zdobywcy Pucharu Europy wezmą udział w Klubowych Mistrzostwach Świata w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (6-16 grudnia). To było główną przyczyną zmian w kalendarzu. Królewscy będą mieli dłuższą przerwę na regenerację po turnieju.

Kto wygra przedświąteczne El Clasico?
Kto wygra przedświąteczne El Clasico?
  • 42.8%Real
  • 49.4%Barcelona
  • 7.8%Będzie remis

podobne informacje

El Clasico w domu Messich

El Clasico w Miami. Real vs. Barcelona: transmisja w nocy w TVP

Kolarstwo, pływanie i... El Clasico. Sportowa sobota z TVP

Juniorzy gratulują Messiemu. Urocze wideo od La Masii