tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nemanja Obradovic na trzy lata w Orlen Wiśle

W lutym 2017 roku, Orlen Wisła ogłosiła, że rozgrywający Metalurga Skopje i reprezentacji Macedonii Nemanja Obradovic podpisał 3-letni kontrakt z płockim klubem. Do poniedziałku nie mógł jednak grać, bowiem jego poprzedni klub twierdził, że kontrakt nadal obowiązuje.
Nemanja Obradovic (fot. PAP)

Srebrne medalistki z Rosji stosowały meldonium

Kiedy Dimitrij Żytnikow poinformował Orlen Wisłę, że podpisał kontrakt na trzy sezony z Pick Szeged, płocki klub rozpoczął poszukiwania nowego rozgrywającego. Szybko dogadał się z Nemanją Obradovicem, któremu z końcem sezonu kończył się kontrakt z Metalurgiem Skopje. Zawodnik przyjechał do Płocka i trenował z Orlen Wisłą, ale nie wystąpił w pierwszym w okresie przygotowawczym turnieju w Ilsenburgu. Szybko okazało się, że Metalurg zgłosił Obradovica do macedońskich rozgrywek, jako swojego zawodnika.

Kilka tygodni trwało dochodzenie, którego klubu zawodnikiem jest naprawdę Obradovic. Nowy kontrakt miał z Orlen Wisłą, ale poprzedni klub Serba nie chciał się pogodzić z jego odejściem. Początkowo żądał kwoty odstępnego 50 tys. euro, uważając, że choć wcześniej nie podjął rozmów w sprawie uzgodnienia nowych warunków kontraktu, to zawodnik nie miał prawa wiązać się z nowym klubem. Obradovic nie występował w spotkaniach towarzyskich w okresie przygotowawczym, nie wziął udziału w dwóch spotkaniach ligowych. Ponieważ SPR Wisła nie zamierzała zapłacić odstępnego, sprawą zajął się EHF.

W poniedziałek EHF podjął ostateczną decyzję i ogłosił, że rozgrywający Nemanja Obradovic miał prawo podpisać kontrakt z Orlen Wisłą i przez najbliższe trzy lata będzie "Nafciarzem", co ostatecznie kończy spór między klubami.Kontrakt z Obradovicem podpisał i ogłosił poprzedni zarząd klubu, z problemem musiał poradzić sobie nowy prezes Adam Wiśniewski, który od początku twierdził, że klub ni zapłaci ani euro za przejście zawodnika do Płocka.

"Nie muszę zapewniać, że z radością przyjęliśmy taką decyzję EHF. Wielka szkoda, że trwało to tak długo, że Nemanja nie mógł nas reprezentować już wcześniej w meczach ligowych. Liczymy, że dobrze zaprezentuje się w najbliższych spotkaniach. Obradovic, od początku okresu przygotowań był w Płocku i trenował z zespołem. Dziś mogę ogłosić, że będzie naszym zawodnikiem do 2020 roku – potwierdził Wiśniewski.