1
11.09.2017, 18:30
Polska Hokej Liga, 2017/2018, 1. kolejka

PHL: zwycięstwo nowej siły polskiego hokeja

GKS Katowice pokonał na wyjeździe Orlik Opole 4:3 (0:1, 1:0, 2:2, rz.k. 1:0) w meczu 1. kolejki Polskiej Hokej Ligi. O zwycięstwie gości zadecydowała bramka Andreja Themara.
PHL, 1.kolejka: PGE Orlik Opole - Tauron GKS Katowice (skrót)
(fot. PAP)

Wygrane faworytów na inaugurację PHL

Pierwszą tercję rozpoczęli lepiej gospodarze. Już w 10. minucie bramkę zdobył Karol Kisielewski, który okazał się najsprytniejszy w zamieszaniu podbramkowym. Chwilę później mogło być nawet 2:0, ale tym razem świetnie interweniował Kamil Kosowski.

Goście wyrównali na początku drugiej odsłony gry. Piękną drużynową akcję wykończył strzałem z bliska Jakub Wanacki. Z upływem czasu mecz był coraz ostrzejszy – hokeiści raz po raz ścierali się i... siadali na ławkę kar.

Jarosław Lorek, Matin Cakajik (Fot. PAP) I to właśnie w trakcie odbywania jednej z kar gospodarze stracili drugiego gola. Pierwszą bramkę w PLH zdobył nowy hokeista katowiczan Andrej Themar. Słowak przed sezonem był wielką postacią ligi brytyjskiej – w 51 meczach zgromadził aż 95 punktów. Chwilę później Marek Strzyżowski strzelił trzeciego gola dla GKS, co ciekawe katowiczanie grali w... osłabieniu.

Końcówka należała jednak do gospodarzy. Kilka minut przed końcem Orlik grał z przewagą dwóch graczy i wykorzystał to już po kilkudziesięciu sekundach, bo precyzyjnym strzałem popisał się po raz kolejny Kisielewski. To jednak nie był koniec wyczynów gospodarzy. Gdy na zegarze pozostało 77 sekund Kamila Kosowskiego pokonał Milan Baranyk i doprowadził do dogrywki. Ta – pomimo kilku szans z obu stron – nie przyniosła rozstrzygnięcia i o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, które minimalnie lepiej wykorzystali goście.

PGE Orlik Opole – Tauron KH GKS Katowice 3:4 po karnych (1:0, 0:1, 2:2 - 0:0, karne 0-1)
Bramki: 1:0 Karol Kisielewski (10), 1:1 Jakub Wanacki (24), 1:2 Andrej Themar (41), 1:3 Marek Strzyżowski (52), 2:3 Karol Kisielewski (55), 3:3 Milan Baranyk (59). Decydujący karny: Andrej Themar.
Kary: po 14 minut

Hokej na lodzie, Polska Hokej Liga: Orlik Opole – GKS Katowice (mecz)