tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Joshua spotkał rywala. "Nikogo nie unikam"

Anthony Joshua (19-0, 19 KO) znów będzie bronił mistrzowskich pasów na stadionie. 28 października w Cardiff rywalem czempiona organizacji WBA i IBF będzie Kubrat Pulew (25-1, 13 KO). W poniedziałek obaj spojrzeli sobie w oczy po raz pierwszy. – Chcę pokazać wszystkim, że jestem jeszcze lepszym pięściarzem – przyznał Brytyjczyk.
Anthony Joshua (L) i Kubrat Pulew (fot. Getty)

PROMOTOR: SZPILKA KONTRA ZIMNOCH W GRUDNIU

29 kwietnia Joshua pokonał w obecności 90 tysięcy fanów na Wembley Władimira Kliczkę (64-5, 53 KO). Porywający pojedynek obfitował w zwroty akcji. Brytyjczyk znokautował byłego mistrza, choć w 5. rundzie sam znalazł się na deskach. W kontrakcie została zawarta klauzula rewanżu, jednak Ukrainiec po długich rozważaniach wybrał sportową emeryturę.

Anthony Joshua (L) i Kubrat Pulew (fot. Getty) Nie mogłem się doczekać powrotu. Moje ciało odpoczęło. Chcę pokazać nowe umiejętności. Wiele nauczyłem się w walce z Władimirem. Udowodniłem, że czasem trzeba sięgnąć do głębokich rezerw organizmu. W boksie chodzi o charakter – ocenił Joshua.

Jego rywal ma na koncie tylko jedną porażkę – w listopadzie 2014 roku został znokautowany w 5. rundzie przez... Kliczkę. 36-letni Bułgar jest notowany w TOP 10 przez wszystkie 4 najważniejsze federacje. Organizacja IBF wskazała go jako obowiązkowego pretendenta – dlatego Joshua musiał się z nim zmierzyć. Gdyby wybrał kogoś innego, to straciłby najdłużej posiadane z trofeów.

Pulew to znakomity zawodnik, ścisła światowa czołówka. Posiada wielkie doświadczenie, a starcie z nim będzie dla Anthony'ego bezcenne. W ringu chcemy wykorzystać jego słabości – zaznaczył Rob McCraken, trener Brytyjczyka

Do pojedynku znów dojdzie na stadionie. Obaj pięściarze zmierzą się na Principality Stadium w Cardiff. Ich starcie obejrzy 55 tysięcy widzów. Bilety trafią do otwartej sprzedaży we wtorek.

podobne informacje

Podróż do Europy albo brak walki. Wilder musi wybierać

Fortuna dla Joshuy? "Jesteśmy najlepsi na świecie"

Joshua z Wilderem jeszcze w tym roku? "Daję 95 procent szans"

Krew, haka i genialny żółw. Wielki boks w TVP [WIDEO]