tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Joshua spotkał rywala. "Nikogo nie unikam"

Anthony Joshua (19-0, 19 KO) znów będzie bronił mistrzowskich pasów na stadionie. 28 października w Cardiff rywalem czempiona organizacji WBA i IBF będzie Kubrat Pulew (25-1, 13 KO). W poniedziałek obaj spojrzeli sobie w oczy po raz pierwszy. – Chcę pokazać wszystkim, że jestem jeszcze lepszym pięściarzem – przyznał Brytyjczyk.
Anthony Joshua (L) i Kubrat Pulew (fot. Getty)

PROMOTOR: SZPILKA KONTRA ZIMNOCH W GRUDNIU

29 kwietnia Joshua pokonał w obecności 90 tysięcy fanów na Wembley Władimira Kliczkę (64-5, 53 KO). Porywający pojedynek obfitował w zwroty akcji. Brytyjczyk znokautował byłego mistrza, choć w 5. rundzie sam znalazł się na deskach. W kontrakcie została zawarta klauzula rewanżu, jednak Ukrainiec po długich rozważaniach wybrał sportową emeryturę.

Anthony Joshua (L) i Kubrat Pulew (fot. Getty) Nie mogłem się doczekać powrotu. Moje ciało odpoczęło. Chcę pokazać nowe umiejętności. Wiele nauczyłem się w walce z Władimirem. Udowodniłem, że czasem trzeba sięgnąć do głębokich rezerw organizmu. W boksie chodzi o charakter – ocenił Joshua.

Jego rywal ma na koncie tylko jedną porażkę – w listopadzie 2014 roku został znokautowany w 5. rundzie przez... Kliczkę. 36-letni Bułgar jest notowany w TOP 10 przez wszystkie 4 najważniejsze federacje. Organizacja IBF wskazała go jako obowiązkowego pretendenta – dlatego Joshua musiał się z nim zmierzyć. Gdyby wybrał kogoś innego, to straciłby najdłużej posiadane z trofeów.

Pulew to znakomity zawodnik, ścisła światowa czołówka. Posiada wielkie doświadczenie, a starcie z nim będzie dla Anthony'ego bezcenne. W ringu chcemy wykorzystać jego słabości – zaznaczył Rob McCraken, trener Brytyjczyka

Do pojedynku znów dojdzie na stadionie. Obaj pięściarze zmierzą się na Principality Stadium w Cardiff. Ich starcie obejrzy 55 tysięcy widzów. Bilety trafią do otwartej sprzedaży we wtorek.

podobne informacje

Parker: wszyscy wiedzą, że Joshua ma szklaną szczękę

Dwóch mistrzów, cztery pasy. Anthony Joshua zmierza na kolejny szczyt

Nielegalna transmisja i rachunek na 400 tysięcy złotych. Kibic w tarapatach

Wybraliście sportowe wydarzenie roku. Dominacja piłki