tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

MŚ w wioślarstwie: Polacy w weekend odlecą na Florydę

Po przejściu huraganu Irma mistrzostwa świata nie zostały odwołane, odbędą się w planowanym terminie 24 września - 1 października – poinformował dyrektor sportowy Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich Bogdan Gryczuk. Biało-czerwoni odlecą na Florydę w weekend.
Robert Fuchs i Zbigniew Schodowski (fot. Getty)

Pierwotnie zakładaliśmy, że ruszamy do Stanów wszyscy razem 10 września. Jednak z uwagi na huragan odloty zostały anulowane. Mamy już od przewoźnika potwierdzenie nowych terminów: pierwsza grupa odleci do Orlando w sobotę, druga w niedzielę. W tej sytuacji rezygnujemy z planowanego wcześniej dziewięciodniowego zgrupowania na wschodnim wybrzeżu Florydy. Jedziemy od razu na zachodnie wybrzeże, do Sarasoty – tam, gdzie są regaty – powiedział Gryczuk.

Jak przyznał, w ostatnich dniach było sporo nerwowości w ekipie. Oprócz niewiadomej o terminie wylotu do USA, zachodziła obawa, że mistrzostwa mogą zostać odwołane.

Na szczęście tak się nie stało. Według informacji jakie dostaliśmy, zniszczenia w Sarasocie nie są aż tak znaczne, by nie mogły się odbyć zawody. Gospodarze uważają, że się z nimi uporają do czasu przybycia ekip – dodał dyrektor sportowy PZTW.

Reprezentanci (33 zawodników, 11 osad – cztery kobiece i siedem męskich) trenować będą do czwartku, a niektórzy do piątku w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu.

MŚ: JEDENAŚCIE POLSKICH OSAD WYSTĄPI W MŚ

podobne informacje

MŚ w wioślarstwie. "Problemem jest wilgotność"

PŚ w wioślarstwie: zwycięstwa dwóch polskich osad

MŚ: polscy wioślarze o medale i kwalifikacje na IO

MŚ: 14 polskich osad powalczy o igrzyska