tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

MŚ: Froome wystartuje w jeździe na czas

Chris Froome wystartuje w jeździe indywidualnej na czas w kolarskich mistrzostwach świata w Bergen. W składzie reprezentacji Wielkiej Brytanii zabrakło natomiast Marka Cavendisha i Gerainta Thomasa, którzy leczą kontuzje po Tour de France poinformowała – BBC.
Christopher Froome (fot. Getty)

Dyrektor sportowy brytyjskiej reprezentacji Iain Dyer powiedział, że jest zachwycony decyzją Froome'a. W minioną niedzielę urodzony w Kenii 32-letni zawodnik zwyciężył w wyścigu Vuelta a Espana, a w lipcu po raz czwarty triumfował w Tour de France.

Nie mogę się doczekać, by zobaczyć go w akcji na trasie, która będzie mu odpowiadać – powiedział szef brytyjskiej reprezentacji Iain Dyer.

Jazda indywidualna na czas elity w Bergen odbędzie się 20 września. Trasa liczy 31 km i zakończy się 3,5-kilometrową wspinaczką na górę Floyen.

Froome nie wystartuje natomiast na zakończenie mistrzostw 24 września w wyścigu elity. Zabraknie także mistrza świata z 2011 roku Cavendisha, który podczas Tour de France złamał obojczyk, oraz Thomasa, poturbowanego na dziesiątym etapie Wielkiej Pętli w tej samej kraksie, w której ucierpiał Rafał Majka.

Sam Froome zapowiedział start w Bergen jeszcze w niedzielę w Madrycie, bezpośrednio po zakończeniu Vuelty. Ogłosił, że wystartuje zarówno w jeździe drużynowej, jak i w indywidualnej. Ekipa Sky, którą reprezentuje m.in. Michał Kwiatkowski, nie ogłosiła jeszcze składu na tę pierwszą konkurencję.

W wyścigu kobiet liderką Brytyjek w Norwegii będzie mistrzyni świata sprzed dwóch lat Lizzie Deignan.

Skład reprezentacji Wielkiej Brytanii na MŚ w Bergen:
jazda indywidualna na czas: Steve Cummings, Chris Froome
wyścig ze startu wspólnego: Adam Blythe, Mark Christian, Jon Dibben, Owain Doull, Tao Geoghegan Hart, Pete Kennaugh, Ian Stannard, Ben Swift, Scott Thwaites

podobne informacje

Froome apeluje do fanów: kibicujcie w sposób pozytywny

Tour de France: organizatorzy nie będą blokowali udziału Froome'a

Szalona ucieczka Frooma. Nowy lider Giro d'Italia

Giro d'Italia: Froome najlepszy na Monte Zoncolan