tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Chwila prawdy Radwańskiej. Kluczowy będzie Pekin

Przed Agnieszką Radwańską ostatnia i zarazem najtrudniejsza część sezonu. Polka wywalczyła rok temu w czterech azjatyckich turniejach aż 1435 punktów i jeśli teraz nie zaprezentuje się równie dobrze, to może wypaść nawet z czołowej "20" rankingu WTA.
Agnieszka Radwańska (fot. Getty Images)

SZALA PO STRONIE NADALA. CO WIEMY PO US OPEN?

W poniedziałkowym zestawieniu Radwańska utrzymała jedenastą pozycję, ale obrona tej lokaty, czy ewentualny awans, w najbliższych tygodniach do najłatwiejszych zadań należeć nie będą... Polka rozpocznie azjatyckie tournee od turnieju w Tokio, potem będzie Wuhan, Pekin i po raz pierwszy w karierze Hongkong.

Radwańska – Bouchard: kapitalna obrona Polki Największe wyzwanie to zawody w Pekinie. To turniej z cyklu Premier Mandatory, który obejmuje cztery największe po Wielkim Szlemie imprezy w sezonie. Rok temu Radwańska zaprezentowała się w Chinach znakomicie – w drodze do finału pokonała m.in. Jekaterinę Makarową, Caroline Wozniacki oraz Elinę Switolinę, a w starciu o tytuł wygrała z Johanną Kontą 6:4, 6:2.

Ten triumf wart był aż 1000 punktów i to właśnie występ w Pekinie będzie miał największy wpływ na pozycję, na jakiej Radwańska zakończy ten rok.

To był dla mnie bardzo szczególny tydzień, w którym zaprezentowałam wspaniały tenis. Każdy tytuł jest ważny, ale ten wywalczony tutaj ma szczególne znaczenie, ponieważ są to duże zawody. Już od 1. rundy gra się z czołowymi zawodniczkami, dlatego jestem zadowolona, że po raz drugi wygrałam ten turniej. Puchar za zwycięstwo w China Open będzie miał swoje specjalne miejsce w moim domu – przyznała po zwycięstwie z Kontą.

Radwańska – Bouchard: skrót i świetny wolej Polki W Chinach ponownie zobaczymy najlepsze tenisistki świata. Start w Pekinie zapowiedziały już m.in. Garbine Muguruza, Karolina Pliskova, Jelena Ostapenko, Venus Williams, Simona Halep, Caroline Wozniacki, Madison Keys oraz triumfatorka zakończonego w niedzielę US Open, Sloane Stephens. Powtórzenie sukcesu sprzed roku w takim towarzystwie będzie zatem nie lada wyczynem.

Wcześniej Polka bronić będzie 185 punktów za półfinał w Tokio oraz 190 za ćwierćfinał w Wuhan. Z kolei w Tiencinie, gdzie także dotarła do 1/4 finału (60 pkt), tym razem się nie pojawi – w tym samym czasie zaprezentuje się bowiem w Hongkongu (imprezy tej samej rangi).

Na którym miejscu Agnieszka Radwańska skończy sezon?
Na którym miejscu Agnieszka Radwańska skończy sezon?
  • 20.6%1-10
  • 48.5%11-20
  • 30.9%21. i dalszym

podobne informacje

Kolejni nieobecni podczas French Open

Szef TVP Sport o Mili, Stanowskim i... esporcie

Świetna passa przerwana. Radwańska nie zagra w Paryżu

Ranking WTA: niewielki awans Radwańskiej