tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Policja przeszukała siedzibę Wisły

Krakowscy policjanci wraz z grupą antyterrorystyczna wkroczyli we wtorek do siedziby Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków. Przeszukanie – przeprowadzone na polecenie Prokuratury Rejonowej w Chorzowie – było związane z dochodzeniem ws. rozboju i kradzieży emblematów klubowych.
fot. PAP

Poinformowała o tym rzeczniczka chorzowskiej prokuratury Katarzyna Małecka-Kowalczyk. Dodała, że za rozbój z użyciem niebezpiecznych narzędzi grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Jak podał rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie Sebastian Gleń, przeszukanie rozpoczęło się przed 10.00 i trwało ponad cztery godziny. – Nie mogę powiedzieć, jakie były efekty przeszukania, nikt nie został zatrzymany. Dalsze działania w tej sprawie pozostają w gestii prokuratury w Chorzowie – dodał Gleń.

Z oświadczenia Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków, zamieszczonego na jego stronie internetowej, wynika, że policjanci poszukiwali flag klubu sportowego GKS Katowice, ale ich nie znaleźli. "Władze TS Wisła udostępniły pomieszczenia wskazane przez śledczych. Działania Policji nie wpłynęły na pracę stowarzyszenia i działalność sekcji sportowych" - podkreślono w oświadczeniu.

Do kradzieży 44 flag należących do klubu GKS Katowice doszło w maju br.

podobne informacje

Norbert Bernatzky odpowiada Wiśle Kraków. "Inwestor jest poważnie zainteresowany"