tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Odwołanie bezskuteczne. Zawieszenie Mane podtrzymane

Komitet odwoławczy utrzymał karę trzech meczów zawieszenia dla Sadio Mane. Piłkarz Liverpoolu został wyrzucony z boiska za brutalny atak na bramkarza Manchesteru City Edersona.
Sadio Mane (fot. PAP)

"Nie na czerwoną kartkę"? Ederson pokazał twarz po wejściu Mane


W 37. minucie meczu 4. kolejki Premier League pomiędzy Manchesterem City a Liverpoolem, Sane wyprostowaną nogą nie zdołał dosięgnąć piłki i wpadł z impetem na twarz interweniującego Edersona. Sędzia Jonathan Moss nie zastanawiał się i pokazał Senegalczykowi czerwoną kartkę, co przyczyniło się do klęski The Reds, którzy przegrali na Ettihad Stadium aż 0:5. Brazylijski bramkarz został zniesiony z boiska i odwieziony do szpitala.

Życzę Edersonowi szybkiego powrotu do zdrowia. Jest mi bardzo przykro, że ucierpiał z powodu naszego przypadkowego zderzenia i nie mógł przez to dokończyć spotkania. Modle się, żeby się szybko wyleczył i jak najszybciej wrócił na boisko – napisał na Instagramie Mane.

(fot. Getty Images) Liverpool – argumentując tym, że zderzenie było przypadkowe – złożył odwołanie od kary. Przedstawiciele angielskiej federacji się jednak nie ugięli i podtrzymali zawieszenie. Oznacza to, że gracz Liverpoolu przegapi dwa spotkania Premier League (u siebie z Burnley i wyjazd z Leicester) oraz mecz Pucharu Ligi Angielskiej (ponownie wyjazd z Leicester). Warto podkreślić, że nie jest to najgorszy scenariusz dla The Reds, bo pauza mogła zostać nawet... zwiększona.

Czy czerwona kartka dla Mane była słuszną decyzją sędziego?
Czy czerwona kartka dla Mane była słuszną decyzją sędziego?
  • 85.1%Tak
  • 14.9%Nie