8
Zbiórki defensywne
25
29

Eurobasket: Niemcy – Hiszpania 72:84. Koncert Marca Gasola dał faworytom półfinał

Reprezentacja Hiszpanii tylko w pierwszej połowie ćwierćfinału EuroBasketu miała problem z Niemcami. Faworyci po zmianie stron wrzucili wyższy bieg i wygrali 84:72.
MŚ: Niemcy vs Hiszpania. Niesamowity Marc Gasol
Marc Gasol (Fot. PAP/EPA)

Hiszpanie mają na EuroBaskecie 2017 problemy z wejściem w mecze i nieinaczej było we wtorek. Świetna gra Dennisa Schroedera pozwoliła ich rywalom szybko wyjść na prowadzenie 11:2. Sprawy w swoje ręce wziął Pau Gasol i w samej pierwszej kwarcie zdobył osiem punktów. To połowa dorobku całego zespołu, który zakończył tę część przegrywając 16:19.

W drugiej Paua wsparł jego brat Marc. Dobrze pod koszem grał i po dwudziestu minutach miał na koncie pięć zbiórek i osiem punktów. U Niemców aktywny na tablicach był Johannes Voigtmann – również zebrał dwie piłki, w tym dwie w ataku. Po pierwszej połowie nasi zachodni sąsiedzi przegrywali tylko 33:34.

Dennis Schroeder i Pau gasol (Fot. PAP/EPA)

Hiszpanie do końca meczu mieli problemy z zatrzymaniem Schroedera (w całym meczu 27 pkt i 8 as.), który dwoił się i troił w ataku. Obrońca Atlanta Hawks był jednak w tym mocno odosobniony, za to zawodnicy Sergio Scariolo demonstrowali świetną zespołową grę.

Świetnie rozgrywali Sergio Rodriguez (7 asyst) i Ricky Rubio (8), a w ataku szalał Marc Gasol. Center Memphis Grizzlies spotkanie zakończył z 28 punktami i 10 zbiórkami. Wrażenie robi także jego skuteczność rzutów – z gry trafił 10 na 15, w tym 4 z 6 za trzy.

W półfinale Hiszpanie zmierzą się z lepszym z pary Słowenia – Łotwa. Ten mecz od godz. 20:20 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji.

ME, 1/4 finału: Niemcy – Hiszpania (mecz)