tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

MŚ 2018: od czwartku rusza sprzedaż biletów

Od czwartku rusza pierwsza tura sprzedaży biletów na piłkarskie mistrzostwa świata, które w przyszłym roku odbędą się w Rosji. Na dwie kolejki przed końcem eliminacji w strefie europejskiej Polacy są o krok od awansu.
fot. Getty Images

Sprzedaż będzie odbywała się w trzech turach. Pierwsza rusza w czwartek i potrwa do 12 października. Kibice będą mogli zarejestrować się i zgłosić zapotrzebowanie na konkretne spotkanie, na dany obiekt lub wybraną reprezentację.

Uruchomiony zostanie system, który umożliwi wszystkim fanom sprawiedliwy dostęp do biletów – powiedziała sekretarz generalny FIFA Fatma Samoura.

Druga tura sprzedaży ruszy 5 grudnia i potrwa do 31 stycznia. Bilety zostaną wówczas przyznane poprzez losowanie. Z kolei w trzeciej – od 13 marca do 3 kwietnia – kibice będą nabywać wejściówki na zasadzie kto pierwszy, ten lepszy.

FIFA uruchomi także tzw. sprzedaż last-minute. Będzie ona trwać od 18 kwietnia do dnia finału, czyli 15 lipca. Wówczas także będzie obowiązywać system kto pierwszy, ten lepszy.

Zgodnie z zaleceniami rosyjskich władz, wszyscy, którzy będą wybierać się na mundial, będą musieli mieć tzw. Identyfikator Kibica, który potwierdza tożsamość i zastępuje wizę. Nie wystarczy mieć biletu na mecz, by na niego wejść.

Na dwie kolejki przed zakończeniem kwalifikacji Polska jest liderem tabeli grupy E. Ma 19 punktów, o trzy punkty więcej od drugiej Czarnogóry i trzeciej Danii.

EL.MŚ 2018: trener Irlandii Północnej zatrzymany przez policję

podobne informacje

MŚ 2018: Rosjanie podnoszą ceny. Wysokie kary dla hotelarzy

Mundialowy radar: wielcy nieobecni

Problem Egiptu przed mundialem. Trener "nie może pracować"

Bartosz Bereszyński: czuję, że jestem wyżej w hierarchii Nawałki