tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

MŚ 2018: od czwartku rusza sprzedaż biletów

Od czwartku rusza pierwsza tura sprzedaży biletów na piłkarskie mistrzostwa świata, które w przyszłym roku odbędą się w Rosji. Na dwie kolejki przed końcem eliminacji w strefie europejskiej Polacy są o krok od awansu.
fot. Getty Images

Sprzedaż będzie odbywała się w trzech turach. Pierwsza rusza w czwartek i potrwa do 12 października. Kibice będą mogli zarejestrować się i zgłosić zapotrzebowanie na konkretne spotkanie, na dany obiekt lub wybraną reprezentację.

Uruchomiony zostanie system, który umożliwi wszystkim fanom sprawiedliwy dostęp do biletów – powiedziała sekretarz generalny FIFA Fatma Samoura.

Druga tura sprzedaży ruszy 5 grudnia i potrwa do 31 stycznia. Bilety zostaną wówczas przyznane poprzez losowanie. Z kolei w trzeciej – od 13 marca do 3 kwietnia – kibice będą nabywać wejściówki na zasadzie kto pierwszy, ten lepszy.

FIFA uruchomi także tzw. sprzedaż last-minute. Będzie ona trwać od 18 kwietnia do dnia finału, czyli 15 lipca. Wówczas także będzie obowiązywać system kto pierwszy, ten lepszy.

Zgodnie z zaleceniami rosyjskich władz, wszyscy, którzy będą wybierać się na mundial, będą musieli mieć tzw. Identyfikator Kibica, który potwierdza tożsamość i zastępuje wizę. Nie wystarczy mieć biletu na mecz, by na niego wejść.

Na dwie kolejki przed zakończeniem kwalifikacji Polska jest liderem tabeli grupy E. Ma 19 punktów, o trzy punkty więcej od drugiej Czarnogóry i trzeciej Danii.

EL.MŚ 2018: trener Irlandii Północnej zatrzymany przez policję

podobne informacje

Mundial 2018. Zatrzymano siedmiu kibiców Argentyny, FIFA zszokowana

Mundial 2018. Poważne osłabienie Niemców. Lider defensywy nie zagra ze Szwecją

Mundial 2018. Wybierz ustawienie na mecz z Kolumbią

Mundial 2018. Problemy Belgów. Kluczowi obrońcy wciąż z urazami