3
:
0
1:0
12'Robert Lewandowski
65'Thiago Alcantara
90'Joshua Kimmich

LM: Bayern – Anderlecht 3:0. Gol Roberta Lewandowskiego

Bayern Monachium pokonał na własnym stadionie Anderlecht 3:0 (1:0) w meczu 1. kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów. Gole dla gospodarzy strzelali Thiago Alcantara, Joshua Kimmich i Robert Lewandowski. W barwach Anderlechtu grał przez 84 minuty Łukasz Teodorczyk.
Robert Lewandowski (fot. Getty Images)

Tak relacjonowaliśmy mecz Bayern – Anderlecht

Jak padły gole?

1:0 (13').  Lewandowski wybiegał na spotkanie z bramkarzem, ale został pociągnięty przez Svena Kumsa. Sędzia wskazał na rzut karny i ukarał obrońcę Anderlechtu czerwoną kartką. Polak zmylił bramkarza i pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce.
2:0 (65').  Bierni obrońcy Anderlechtu, którzy przy dośrodkowaniu Joshuy Kimmicha pozostawili niepilnowanego Thiago Alcantarę, a ten strzałem z kilku metrów pokonał Matza Selsa.
3:0 (90').  Dokładne, prostopadłe podanie Jerome'a Boatenga wykorzystał Joshua Kimmich, który w sytuacji sam na sam minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki.

Czerwona kartka dla Kumsa (fot. Getty Images) Jak grali Polacy?

Robert Lewandowski:
9' – Faulowany w polu karnym, potem w swoim stylu wykorzystał "jedenastkę".
13' – Lewandowski chciał wykorzystać rzut wolny z 25. metra, ale trafił w mur. To była bardzo dobra pozycja dla napastnika Bayernu...
17' – Z bocznego sektora boiska dośrodkowywał James Rodriguez, ale piłka, po strzale Lewandowskiego głową, przeleciała obok słupka.
43' – Polak próbował dryblować, ale został łatwo zatrzymany w polu karnym. Słaba gra w końcówce pierwszej połowy.
52' – Polak wpadł w pole karne i strzelił z ostrego kąta, ale chybił o... dobre kilka metrów.
71' – Złe zachowanie Lewandowskiego – mógł podać do Arjena Robbena, który strzeliłby do pustej bramki, ale... zdecydował się na drybling i stracił piłkę. Uzasadnione pretensje Holendra.

Ocena SPORT.TVP.PL (skala 1-10): 7
Doskonałe pierwsze pół godziny "Lewego" – po faulu czerwoną kartkę ujrzał Kums, chwilę później Polak strzelił gola, a mógł jeszcze dwa. Ocenę obniża druga połowa, w której "zgasł". Przez ostatnie dwadzieścia minut irytował niedokładnością i samolubnymi zagraniami.

***

Łukasz Teodorczyk przy piłce (fot. Getty Images) Łukasz Teodorczyk:
3' – Brzydki faul Kimmicha na Łukaszu Teodorczyku, po tym jak ten świetnie się "zastawił". Polak długo leżał na trawie, potrzebna była nawet pomoc sztabu medycznego.
40' – To mogła być groźna kontra gości, ale Teodorczyk zagapił się i Kimmich łatwo odebrał mu piłkę .
48' –Groźna kontra Anderlechtu. Na skrzydle uciekł Teodorczyk, dośrodkował w pole karne, a tam był Trebel, który błyskawicznie podał piłkę Chipciu. Ten trafił w słupek.
84' – Zmienił go Hamdi Harbaoui.

Ocena SPORT.TVP.PL (skala 1-10): 6
Po tym jak czerwoną kartkę ujrzał Kums, miał bardzo utrudnione zadanie. Przez 85 minut pokazał jednak, że jest bardzo waleczny, potrafi się "zastawić" oraz świetnie podać piłkę wybiegającym kolegom. To on przeprowadził akcję na skrzydle, która powinna dać wyrównanie. Solidny występ reprezentanta Polski.

***

Thiago Alcantara (fot. Getty Images) Bohater meczu: Thiago Alcantara (Bayern)
Dyrygent Bayernu. To przez niego przechodziły wszystkie akcje gospodarzy. Rządził w środku pola. Potrafił włączyć się do akcji ofensywnej, co przyniosło drugiego gola mistrzom Niemiec.

Sytuacja w tabeli:
W drugim spotkaniu grupy B PSG pokonało Celtic 5:0, a to oznacza, że właśnie wicemistrzowie Francji prowadzą w tabeli. Drugie miejsce zajmuje Bayern, trzecie Anderlecht, a na ostatniej pozycji plasuje się zespół ze Szkocji.