tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

F1: niechlubny rekord. Kierowca Renault zapisze się w historii?

128 wyścigów – tyle przejechał do tej pory Nico Hulkenberg w Formule 1, ale żadnego z nich nie potrafił zakończyć zwycięstwem. Taką samą passę miał jego rodak – Adrian Sutil, który już nie rywalizuje w F1. Po niedzielnym Grand Prix Singapuru kierowca Renault albo zakończy niekorzystną passę, albo rekord będzie należał jedynie do niego.
Nico Hulkenberg (fot. Getty Images)

F1: Sainz kierowcą Renault. Koniec szans Kubicy?

Hulkenberg jest zawodnikiem, który w tym sezonie w pełni decyduje o wynikach Renault. Zdobył 34 punkty, podczas gdy jego kolega z zespołu – Jolyon Palmer – nie ma w dorobku niczego. Trzykrotnie przyjechał na metę jako szósty. To dobra lokata, zważając na to, że te Mercedes, Ferrari i Red Bull mają znacznie szybsze bolidy.

Niemiec nie tylko nie potrafił do tej pory wygrać Grand Prix, ale także nie stanął na podium. Trzykrotnie kończył wyścig na czwartym miejscu – w 2012 i 2016 roku w Belgii i w 2013 roku w Korei Południowej.

Nico Hulkenberg (L) i Adrian Sutil (fot. Getty Images) Gdy zaczynał karierę w F1, nikt nie przypuszczał, że osiąganie sukcesów będzie sprawiało mu kłopot. W 2009 roku wygrał serię GP2, wcześniej Formułę 3 oraz nieistniejące już A1 GP. Dwa lata temu triumfował w 24-godzinnym wyścigu w Le Mans, prowadząc Porsche na przemian z Earlem Bamberem i Nickiem Tandym.

Niedzielny wyścig w Singapurze najprawdopodobniej będzie dla Hulkenberga 129. bez podium i bez zwycięstwa. Trudno bowiem oczekiwać, aby ponad połowa kierowców Red Bulla, Ferrari i Mercedesa mogła pojechać słabo lub nie dojechać do mety.

"Myślałem, że Kubica już nie da rady. Ale teraz..."
Świat F1 pod wrażeniem formy Roberta Kubicy

podobne informacje

Hulkenberg chwali, Renault tonuje... Co z Kubicą?

Kierowca Renault pytany o Kubicę. "To dla niego świetna sytuacja"

Władze F1 nie będą robić problemów Kubicy. "Musi zdać..."

F1: ciekawy pomysł Renault. Nowoczesny bolid i głosowanie fanów