tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Niespodziewani ćwierćfinaliści grają o półfinał. Transmisja w TVP Sport, aplikacji mobilnej i SPORT.TVP.PL

Zapowiada się bardzo emocjonujący dzień z koszykówką. W środę rozegrane zostaną dwa ćwierćfinały mistrzostw Europy – najpierw Grecy zmierzą się z Rosjanami, a następnie Włosi zagrają z Serbią. Transmisje w TVP Sport, aplikacji mobilnej oraz na SPORT.TVP.PL.
Bogdan Bogdanović (w środku) (Fot. Getty)

Emocje do końca. Słowenia zagra w półfinale ME 2017


Grecja – Rosja (17:35 TVP Sport, aplikacja mobilna i SPORT.TVP.PL)

Obie drużyny w 1/8 finału sprawiły sporą niespodziankę. Nasi byli grupowi rywale sensacyjnie wyeliminowali z Eurobasketu Litwę, a Rosjanie pokonali faworyzowanych Chorwatów.

Kto z tej pary awansuje do półfinału wskazać bardzo trudno. Bukmacherzy przewidują, że minimalnie większe szanse mają Rosjanie, którzy dotychczas na Eurobaskecie przegrali zaledwie jeden mecz.

Grecy natomiast awans do fazy pucharowej zapewnili sobie dopiero w ostatnim grupowym spotkaniu z Polską, ale wyglądają na drużynę, która rozpędza się z każdym kolejnym meczem.

(fot. PAP/EPA)

Włochy – Serbia (20:20 TVP Sport, aplikacja mobilna i SPORT.TVP.PL)

W przeciwieństwie do pierwszego ze środowych ćwierćfinałów, tutaj faworyta wskazać jest dużo łatwiej.

Serbowie od początku Eurobasketu prezentują się bardzo dobrze. Przegrali zaledwie raz – z Rosją. Dobrą formę pokazywali już przed najważniejszą w tym roku reprezentacyjną imprezą.

Tuż przed rozpoczęcie mistrzostw Europy Serbowie pewnie pokonali Włochów 73:65. Zwycięzca tej pary w grze o finał zmierzy się z Grekami lub Rosjanami.

Jeżeli Włosi myślą o sukcesie, to będą musieli powstrzymać Bogdana Bogdanovicia, który rozgrywa świetny turniej. W swoich szeregach najbardziej mogą liczyć na Marco Bellinellego, który dotychczas notuje średnią blisko 18 punktów na mecz.

Najlepsze akcje wtorkowych ćwierćfinałów ME