tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Jacek Magiera nie jest trenerem Legii!

"Decyzją Zarządu Klubu Legia Warszawa Jacek Magiera przestał pełnić obowiązki trenera pierwszego zespołu. Klub zakończył również współpracę z dyrektorem sportowym – Michałem Żewłakowem" – poinformował mistrz Polski na swojej stronie internetowej.
(fot. PAP/Stanisław Rozpędzki)

LM: DOMINATORZY WRACAJĄ. REAL MADRYT – APOEL W TVP1

Ze sztabu Legii odchodzi ponadto asystent trenera - Tomasz Łuczywek oraz trener przygotowania fizycznego - Sebastian Krzepota.

Spotkałem się z Jackiem rano i podziękowałem mu za wszystko co zrobił dla Legii, nie tylko jako pierwszy trener, ale przez te wszystkie lata, które spędził w Klubie. To była dla mnie osobiście bardzo ciężka rozmowa, bo darzę Jacka olbrzymim szacunkiem i sympatią. On jest i pozostanie częścią Klubu. Mam nadzieję, że kiedyś tu jeszcze wróci. Nigdy nie zapomnimy mu pięknych chwil, które przeżyliśmy w Lidze Mistrzów oraz Mistrzostwa Polski. Dzisiaj w Klubie konieczne są jednak głębsze zmiany w obszarze sportowym, które mają nam pomóc osiągnąć cel na ten rok, jakim jest obrona Mistrzostwa Polski, ale przede wszystkim zbudować w Klubie długofalową jakość, która będzie fundamentem trwałego rozwoju i sukcesów sportowych na miarę naszych ambicji i oczekiwań. Dlatego musieliśmy podjąć trudne, ale przemyślane decyzje – powiedział Dariusz Mioduski.

Wszystkim bardzo dziękuję za pracę dla Legii i współtworzenie jej sukcesów. Szczególnie Michał był jednym z filarów klubu w ostatnich latach, najpierw jako zawodnik, potem dyrektor skautingu i wreszcie dyrektor sportowy. Cenię jego wiedzę i umiejętności, a przy tym bardzo go lubię, jako człowieka. Wierzę, że będzie dalej rozwijał swoją karierę i na zawsze pozostanie przyjacielem Legii, która wiele mu zawdzięcza – stwierdził Prezes Zarządu Legii Warszawa.

Czy decyzja o zwolnieniu Jacka Magiery jest słuszna?
Czy decyzja o zwolnieniu Jacka Magiery jest słuszna?
  • 35.5%TAK
  • 64.5%NIE
Jeżeli piłkarze Legii nie wypełniają celów, to...
Kara czy motywacja? Zamrożone pieniądze w Legii
Kopczyński: Śląsk prowadził grę, ale... taki był nasz plan

podobne informacje

Eliminacje Ligi Mistrzów. Transmisja meczu Legia – Cork w TVP1 i TVP Sport

Piękne gole w stolicy. Superpuchar dla Arki

Superpuchar Polski: Legia zmierzy się z Arką po raz drugi z rzędu

El. LM: Piękny gol Kucharczyka! Legia lepsza od Cork City