UEFA zajmie się atakiem kibica Celticu na Mbappe

UEFA wszczęła dochodzenia w sprawie zdarzeń, do których doszło w trakcie wtorkowego meczu Ligi Mistrzów Celtic – PSG. Jeden z kibiców gospodarzy wbiegł w pierwszej połowie na boisko, z kolei przyjezdni zniszczyli krzesełka w sektorze gości.
Stewardzi zatrzymali intruza (Fot. PAP/EPA)

Jeden mecz, dwa rekordy. Mbappe przeszedł do historii"

Szczególną uwagę UEFA zwróci na pewno na zachowanie kibica Celticu. W pierwszej połowie, tuż po golu na 3:0, którego z karnego strzelił Edinson Cavani, podbiegł on w kierunku Kyliana Mbappe i próbował kopnąć. Na szczęście stewardzi zdążyli go powstrzymać.

Budujące może być zachowanie pozostałych z ponad 57,5 tys. kibiców, którzy wypełnili Celtic Park. Na to skandaliczne zdarzenie zareagowali buczeniem. – Myślę, że reakcja reszty mówi wszystko – skomentował po zakończonym porażką 0:5 meczu menedżer gospodarzy, Brendan Rodgers.

Kylian Mbappe (Fot. PAP/EPA)

– Na każdym stadionie takie zachowanie kibica byłoby skandaliczne. Jestem pewny, że klub zachowa się tak jak powinien, bez względu na personalia tego człowieka – dodał.

Szkocka policja poinformowała, że w trakcie meczu aresztowała siedem osób. Wśród nich jest 21-letni intruz, którego oskarżono o wdarcie się na boisko i próbę ataku na Mbappe.

Celtic od dłuższego czasu ma problemy z zachowaniem kibiców. W ciągu ostatnich sześciu lat za ich zachowanie w trakcie meczów europejskich pucharów karany był już jedenaście razy. Po wtorkowym spotkaniu problemy może mieć i PSG. W sektorze gości zniszczono sporą liczbę krzesełek i Komisja Dyscyplinarna UEFA, na posiedzeniu 19 października, zajmie się również tą sprawą.

LM: Real Madryt vs APOEL Nikozja dziś w TVP!