tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Celt o Radwańskiej: proszę się nie martwić

Agnieszka Radwańska leci do Tokio, gdzie rozpocznie azjatycką część sezonu, choć niedawno pojawiały się głosy, że może skończyć wcześniej tegoroczne starty. – Ze stopą na razie jest w porządku" – powiedział drugi trener, a prywatnie mąż tenisistki Dawid Celt.
Agnieszka Radwańska (fot. Getty Images)

Radwańska rozpocznie sezon w Nowej Zelandii

Ostatnio Radwańska zaprezentowała się kibicom w wielkoszlemowym US Open, z którego odpadła w trzeciej rundzie. Tuż przed rozpoczęciem nowojorskiej imprezy Katarzyna Strączy w rozmowie z wspominała, że w środowisku tenisowym pojawiały się głosy, iż 28-letnia Polka tym turniejem może zakończyć sezon. Zaznaczyła jednak, że to zakulisowe rozmowy, a nie oficjalna informacja.

W tym roku 11. rakieta świata zmagała się ze spadkiem formy i różnymi problemami zdrowotnymi. Poza infekcjami wirusowymi najbardziej we znaki dawała się jej kontuzja stopy. Niedawno cytowany w mediach Celt wspominał, że być może nie obędzie się bez zabiegu.

– Na razie ze stopą jest w porządku, jest masowana. Proszę się nie martwić – zaznaczył.

Jesienią na kortach twardych w Azji zazwyczaj dobrze sobie radziła i podobnie było w ubiegłym roku. W związku z tym teraz czeka ją obrona wielu punktów. W stolicy Japonii dotarła wówczas do półfinału (185 pkt), w Wuhan odpadła rundę wcześniej (190 pkt), a w Pekinie triumfowała (1000 pkt). Radwańska ma teraz też wystąpić w październikowej imprezie w Hongkongu.

Nieprzerwanie od 2011 roku sezon zamykała udziałem imprezą masters. Teraz jednak w rankingu "Road to Singapore", które wyłoni osiem uczestniczek WTA Finals, zajmuje dopiero 29. miejsce.

Turniej WTA, New Haven: A. Radwańska – D. Gavrilova (skrót)

podobne informacje

Rankingi WTA: Radwańska bez zmian, czołówka też

Kłopoty Radwańskiej trwają. Powrót na kort odsunięty

Ranking WTA: spadek Radwańskiej, awans Fręch

Kolejni nieobecni podczas French Open