0
3
3

Liverpool – Sevilla 2:2. Nieudany rewanż The Reds

Liverpool nie zrewanżował się Sevilli za porażkę w zeszłorocznym finale Ligi Europejskiej. Piłkarze Juergena Kloppa, mimo wyraźnej przewagi, tylko zremisowali 2:2 (2:1). W drugim meczu grupy E również nie było rozstrzygnięcia. Maribor zremisował u siebie ze Spartakiem Moskwa 1:1 (0:0).
Joaquin Correa (fot. Getty)

Zobacz jak relacjonowaliśmy na żywo środowe mecze Ligi Mistrzów

Jak padały gole?

0:1 (5') – Mecz zaczął się idealnie dla gości. Po dośrodkowaniu z lewej strony Sergio Escudero w piłkę nie trafił Dejan Lovren. Skorzystał na tym Wissam Ben Yedder, który wbił ją z bliska do siatki.

1:1 (21') – Ładna, szybka akcja The Reds. Po dynamicznym wejściu w pole karne Alberto Moreno wycofał piłkę do Roberto Firmino, a ten spokojnie trafił obok Sergio Rico.

1:2 (37') – Liverpool zasługiwał na prowadzenie, ale strzelił gola po indywidualnym błędzie Steve'a N'Zonziego. Francuz dał się zaskoczyć Mohamedowi Salahowi, który odebrał mu piłkę, oddał strzał z dystansu, a piłka jeszcze odbiła się od stopy Simona Kjaera i minęła zmylonego bramkarza.

2:2 (72') – Tuż przed przerwą rzutu karnego nie wykorzystał Firmino. To jakby przygasiło zapał gospodarzy. Z czasem cofali się coraz bardziej i zapłacili za to w 72. minucie. Luis Muriel podał do Joaquina Correi, a Argentyńczyk pięknie przyjął piłkę, obrócił się z nią i jeszcze lepiej przerzucił nad wychodzącym Lorisem Kariusem.

Sytuacja w grupie:

W równoległym meczu Spartak Moskwa długo prowadził na wyjeździe z Mariborem, ale ładny, techniczny strzał Jasmina Mesanovicia z 85. minuty dał skromnej drużynie ze Słowenii remis. Tym samym po pierwszej kolejce w grupie E pozostaje status quo. Wszystkie zespoły mają po punkcie.

Relacje z pozostałych grup, wyniki i tabele w dziale "Liga Mistrzów".