0
2
3

RB Lipsk – Monaco 1:1. Historyczny gol debiutanta

Remis w debiucie RB Lipsk w piłkarskiej elicie. W meczu pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów wicemistrzowie Niemiec zremisowali z AS Monaco 1:1 (1:1). Całe spotkanie rozegrał obrońca reprezentacji Polski, Kamil Glik.
Timo Werner (L) i Kamil Glik (P) (fot. PAP)

Zapis relacji live ze środowych meczów LM

Dla drużyny z Lipska środowy debiut w Lidze Mistrzów był spełnieniem marzeń klubowych właścicieli i kibiców. Nawet oni nie spodziewali się chyba jednak tak dobrego początku występów w elicie. Gospodarze zaczęli spotkanie odważnie, a spore kłopoty obrońcom Monaco sprawiał Timo Werner.

Emil Forsberg (fot. PAP) Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 33. minucie na listę strzelców i karty klubowej historii wpisał się Emil Forsberg, który po ładnej indywidualnej akcji otworzył wynik.

Odpowiedź Monaco była jednak błyskawiczna. Już kilkadziesiąt sekund później Adama Diakhaby zgrał piłkę głową, a do bramki na raty wpakował ją Youri Tielemans, dla którego było to pierwsze trafienie w barwach francuskiego zespołu.

W drugiej połowie na murawie stadionu w Lipsku działo się już zdecydowanie mniej. Dogodne sytuacje do zmiany wyniku miały obie ekipy, choć wyraźnie widać było, że w końcówce spotkania ambitni gospodarze opadli z sił.

Kamil Glik zaliczył kolejny solidny występ, w którym ustrzegł się błędów. Tym razem jednak obrońcy rywala nie dali Polakowi szans na skuteczną walkę w ofensywie, skrupulatnie pilnując go przy stałych fragmentach gry.

Porto – Besiktas 1:3 (1:2)

W drugim meczu grupy G Porto dość nieoczekiwanie przegrało na własnym stadionie z Besiktasem 1:3. Do siatki trafiali tego dnia jednak tylko gracze tureckiego zespołu. W 21. minucie piłkę do własnej bramki wpakował Dusko Tosić.

W drugiej kolejce fazy grupowej LM Besiktas podejmie RB Lipsk, a Porto zagra na wyjeździe z AS Monaco.