0
3
2

Szachtar – Napoli 2:1. Gol Milika nie pomógł

Napoli przegrało w Charkowie z Szachtarem Donieck 1:2 (0:1) w meczu grupy F pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Jedynego gola dla włoskiego zespołu strzelił z rzutu karnego Arkadiusz Milik. Od pierwszej minuty grał też Piotr Zieliński.
Od lewej: Piotr Zieliński, Taison, Elseid Hysaj (fot. PAP)

Zapis relacji live ze środowych meczów LM

Trener Maurizio Sarri postawił na ofensywę. W pierwszym składzie znalazł miejsce dla Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika. Tym razem na ławce usiadł Dries Mertens. Faworyzowane Napoli od pierwszych minut próbowało przejąć inicjatywę. Goście mieli przewagę, stwarzali dobre sytuacje pod bramką rywali, ale to gospodarze strzelali gole. Już po kwadransie wynik zmienił Taison.

Taison (fot. PAP) W 58. minucie Facundo Ferreyra podwyższył na 2:0 dla Szachtara. Asystę przy tym trafieniu miał Taras Stiepanienko. Ten sam zawodnik kilka chwil później zaliczył wpadkę. We własnym polu karnym sfaulował Mertensa, a rzut karny wykorzystał Milik.

Napastnik reprezentacji Polski mógł zostać bohaterem Napoli. W 82. minucie otrzymał piłkę w polu karnym po znakomitym podaniu, uwolnił się od obrońcy, ale w znakomitej sytuacji strzelił wysoko nad bramką Szachtara.

Feyenoord – Manchester City 0:4 (0:3)

W drugim środowym meczu grupy F emocji było jak na lekarstwo. Piłkarze Manchesteru City przyjechali do Rotterdamu na strzelecki trening, który rozpoczął już w 2. minucie John Stones. Ostatecznie licznik zatrzymał się na czterech, a Stones miał drugie trafienie po przerwie.

W drugiej kolejce fazy grupowej LM Napoli podejmie Feyenoord, a City – Szachtara.