tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Bałkański obwód kontra faworyci. Transmisja w SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej

Jedni przyjechali na EuroBasket 2017 po złoty medal i każdy inny wynik będzie dla nich porażką. Drudzy w półfinale znaleźli się dość niespodziewanie, ale jak najbardziej zasłużenie. Hiszpanie zmierzą się w czwartek ze Słowenią, a transmisję tego spotkania będzie można zobaczyć od godz. 20:20 w SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
Słowenia – Hiszpania (Fot. Getty Images/PAP/EPA)

Słoweńcy są jak dotąd największą rewelacją turnieju. W "polskiej" grupie wygrali wszystkie pięć meczów i zajęli pierwsze miejsce, przed m.in. Francją i Grecją.

Dzięki temu w 1/8 finału trafili na Ukrainę, którą bez większych problemów ograli 79:55. Schody zaczęły się w kolejnej rundzie, w której ich rywalem była Łotwa.

Luka Doncić (Fot. Getty Images) Po pasjonującym meczu, jak dotąd najlepszym w całym turnieju, zespół z Bałkanów wygrał 103:97. Słowenia nie była w stanie co prawda zatrzymać Kristapsa Porzingisa, który zdobył 34 punkty, ale jak zwykle mogła liczyć na swoich obwodowych Lukę Doncicia (27 pkt, 9 zb., 9 as.) i Gorana Dragicia (26 pkt, 6 zb., 8 as.).

Jeśli ten duet znów zaprezentuje się na podobnym poziomie, w półfinale drużyna z Bałkanów nie będzie stać na straconej pozycji. Problemem jest jednak gra pod koszami. Porzingis robił tam co chciał, podobnie jak Fin Lauri Markkanen w spotkaniu fazy grupowej.

Marc Gasol (Fot. Getty Images) Łotwa i Finlandia miały tylko po jednym tej klasy podkoszowym, w zespole obrońców tytułu jest ich zdecydowanie więcej. Pau i Marc Gasolowie, Willy i Juan Hernangomezowie – każdy z nich może przesądzić o losach spotkania.

Najlepszym tego przykładem może być ćwierćfinałowy występ środkowego Memphies Grizzlies. Marc Gasol we wcześniejszych sześciu meczach EuroBasketu 2017 notował średnio 9,5 pkt i 6,8 zb., tymczasem Niemcom rzucił 28 punktów i zebrał 10 piłek.

Czy Gaspar Vidmar i Anthony Randolph będą w stanie zatrzymać wysokich zawodników Hiszpanii? Transmisja w SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej od godz. 20:20, retransmisja w TVP Sport od godz. 23:35.

ME, 1/4 finału: Słowenia – Łotwa (skrót)
ME, 1/4 finału: Hiszpania – Niemcy (skrót)

podobne informacje

Dragić nie czuje się bohaterem. "To sport drużynowy"

Słowenia mistrzem Europy! Kapitalny mecz Dragicia

Brąz dla Hiszpanów. Bracia Gasolowie poza zasięgiem

"Nigdy nie było takiej euforii" – Słowenia chce złota