tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

MŚ w kolarstwie: znamy oficjalny skład reprezentacji Polski

Polski Związek Kolarski ogłosił skład reprezentacji Polski, która wystąpi w mistrzostwach świata w kolarstwie szosowym w norweskim Bergen. Zawody odbędą się w dniach 17-24 września.
Michał Kwiatkowski (fot. Getty Images)

Mistrzostwa świata w kolarstwie w TVP SPORT i SPORT.TVP.PL

Skład reprezentacji Polski

Elita kobiet – selekcjoner Mariusz Mazur:
Eugenia Bujak (BT City Ljubliana) – start wspólny
Małgorzata Jasińska (Cylance Pro Cycling) – start wspólny
Marta Lach (Mat Atom Deweloper) – start wspólny
Aurela Nerlo (Mat Atom Deweloper) – start wspólny, jazda indywidualna na czas
Katarzyna Niewiadoma (WM3 Pro Cycling Team) – start wspólny
Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans) – start wspólny, jazda indywidualna na czas
Anna Plichta (WM3 Pro Cycling Team) – start wspólny
Agnieszka Skalniak (Astana Women's Team; rezerwa) – jazda indywidualna na czas
Ewelina Szybiak (Mat Atom Deweloper; rezerwa) – start wspólny

Start przyszłorocznego Giro d'Italia... poza Europą

Elita mężczyzn – selekcjoner Piotr Wadecki:
Marcin Białobłocki (CCC Sprandi Polkowice) – jazda indywidualna na czas
Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe) – start wspólny, jazda indywidualna na czas
Michał Gołaś (Team Sky) – start wspólny
Michał Kwiatkowski (Team Sky) – start wspólny
Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) – start wspólny
Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) – start wspólny
Łukasz Wiśniowski (Team Sky) – start wspólny
Paweł Poljański (Bora-Hansgrohe; rezerwa) – start wspólny

Poljański, Sajnok... Kartuzy kuźnią kolarskich talentów

Mężczyźni U-23 – trener Tomasz Kiendyś:
Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice) – start wspólny
Piotr Brożyna (CCC Sprandi Polkowice) – start wspólny, jazda indywidualna na czas
Kamil Małecki (CCC Sprandi Polkowice) – start wspólny
Michał Paluta (CCC Sprandi Polkowice) – start wspólny
Szymon Sajnok (Attaque Team Gusto) – start wspólny, jazda indywidualna na czas

MŚ: Froome wystartuje w jeździe na czas

Juniorki – trener Marcin Adamów:
Marta Jaskulska (BCM Nowatex Ziemia Darłowska) – start wspólny, jazda indywidualna na czas
Joanna Golec Joanna (UKS Mróz Jedynka Kórnik) – start wspólny
Karolina Kumięga (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team) – start wspólny
Olivia Majewska (UKS Copernicus-SMS Toruń) – start wspólny

Juniorzy – trenerzy: Waldemar Cebula, Tomasz Owsian:
Dawid Burczak (LKK ZM Warmia Biskupiec-SMS Świdnica) – start wspólny
Mikołaj Konieczny (KKS Gostyń-SMS Świdnica) – start wspólny
Adam Kuś (Międzygminny Ludowy Klub Sportowy Wieluń) – start wspólny
Filip Maciejuk (KS Pogoń Mostostal Puławy-SMS Żyrardów) – start wspólny, jazda indywidualna na czas
Damian Papierski (UKS Koźminianka Koźminek) – jazda indywidualna na czas

podobne informacje

Kwiatkowski: w tym sezonie na nowo odnalazłem siebie

Sagan chce zdobyć czwartą tęczową koszulkę

MŚ w kolarstwie: Niewiadoma przyleciała do Bergen

MŚ: co za wola walki! Lauren Dolan skończyła wyścig z rozdartą nogą